Новини

Запроваджено нові правила оцінки створеної банком системи управління ризиками

09.06.2018 / 09:20

Нацбанк України продовжує підвищувати ефективність здійснення нагляду з питань фінансового моніторингу на основі ризик-орієнтованого підходу.

Зокрема, Нацбанком змінено форму Звіту з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу. Новий формат звітності дасть змогу якісніше оцінити створену банком систему управління ризиками.

Також змінилася періодичність подання такого Звіту. Відтак він надаватиметься банком до Нацбанку щорічно, а не щоквартально, як було дотепер.

Крім того, Нацбанком запроваджено новий порядок дій у разі виявлення під час виїзної перевірки схем проведення ризикових фінансових операцій, висновок щодо відповідності чи невідповідності яких вимогам законодавства не може бути сформульований у довідці про виїзну перевірку (без проведення додаткових консультацій).

Відтепер у такій довідці детально описуватиметься суть виявлених фінансових операцій з докладною констатацією відповідних фактів. А копії документів, що засвідчують такі факти, долучатимуться до матеріалів перевірки.

У подальшому перевірку виявлених фактів буде продовжено у безвиїзному порядку.

Відповідні зміни внесено постановою Правління Нацбанку України від 05.06.2018 р. № 59 до Положення про порядок організації та проведення перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, затвердженого постановою Правління Нацбанку України від 20.06.2011 р. № 197.

Постанова № 59 набирало чинності з 9 червня 2018 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42