Новини

У помешканні проживають не всі зареєстровані особи: які дані вказувати при заповненні заяви на субсидію

11.06.2018 / 14:00
У помешканні проживають не всі зареєстровані особи: які дані вказувати при заповненні заяви на субсидію

Право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб з 01.05.2018 р. збереглося. Держава йде назустріч родинам, в яких прописані повнолітні діти, але вже багато років не проживають з батьками, і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії.

У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії в декларації про доходи у розділі «склад сім’ї» повинен зазначити родичів, які зареєстровані, але не проживають з отримувачем субсидії. Зокрема, треба зазначити: «зареєстровані, але не проживають».

Якщо, на приклад, у помешканні прописана повнолітня одружена донька, то у розділі II декларації потрібно відобразити її сім’ю також — чоловіка та дітей, навіть якщо вони зареєстровані за іншою адресою.

Разом із декларацією треба подати заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидії на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, підкресливши відповідні слова. А також обов’язково надати документ, що підтверджує факт непроживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

На підставі цієї заяви Управління соціального захисту направляє до помешкання заявника державного соціального інспектора, який складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі орган соціального захисту готує подання до комісії,  яка у свою чергу приймає рішення: скажімо, призначити субсидію не на п’ять чоловік, а на трьох.

Це рішення комісії є обов’язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п’ятьох зареєстрованих, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п’яти членів родини.

Teplo.gov.ua

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42