Новини

Посилено нагляд за діяльністю платіжних систем

13.06.2018 / 14:00

Нацбанк України посилює оверсайт за діяльністю платіжних систем, їх учасників та операторів послуг платіжної інфраструктури.

Відповідну постанову № 61 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» (далі – постанова № 61) прийнято Правлінням Нацбанку України 07.06.2018 р.

Постановою № 61, зокрема, передбачено:

  • установлення вимог до організаційних і технічних заходів, яких повинні вживати об’єкти оверсайту для забезпечення безперервності діяльності;
  • спрощення вимог до інформації, яку об’єкти оверсайту зобов’язані розміщувати у пунктах приймання/виплати готівки;
  • удосконалення вимог до інформації, яка повинна знаходитися на офіційних сайтах об’єктів оверсайту, моніторах програмно-технічних комплексів самообслуговування та у пунктах приймання/виплати готівки, що ними використовуються;
  • визначення змісту інформації, яка фіксується об’єктами оверсайту після виникнення кожного порушення безперервності діяльності, та встановлення механізму надання її до Нацбанку України;
  • удосконалення вимог до зберігання інформації про кожну операцію з переказу коштів, здійснену у платіжній системі;
  • установлення вимог до об’єктів оверсайту щодо наявності власного офіційного веб-сайту;
  • приведення норм Положення про нагляд (оверсайт) платіжних систем та систем розрахунків в Україні у відповідність із вимогами ст. 581 Господарського кодексу України щодо використання печатки.

Зазначеною постановою також установлено деякі додаткові права та обов’язки уповноважених працівників Нацбанку України щодо отримання та повернення документів і матеріалів під час здійснення виїзних перевірок. Крім того, визначається правовий механізм вручення керівнику об’єкта перевірки першого примірника довідки за результатами перевірки у разі неможливості його безпосереднього вручення.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» оверсайт платіжних систем – це діяльність Нацбанку України з метою забезпечення безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжних систем, яка включає:

  • моніторинг платіжних систем;
  • оцінювання їх на відповідність вимогам законодавства України та міжнародним стандартам оверсайту платіжних систем;
  • у разі необхідності — надання вказівок та рекомендацій щодо удосконалення діяльності відповідних систем та застосування заходів впливу.

Об’єктами нагляду (оверсайту) платіжних систем є платіжні організації, клірингові та процесингові установи, учасники платіжних систем, інші особи, уповноважені надавати окремі види послуг або здійснювати операційні та інші технологічні функції у платіжних системах.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42