Новини

З 1 липня обмін валюти в фінустановах спростять

14.06.2018 / 09:00
З 1 липня обмін валюти в фінустановах спростять

Нацбанк України спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. З цією метою Правлінням Нацбанку внесено зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.

По-перше, Нацбанк спрощує оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

Досі банки повинні були оформлювати два паперові примірники квитанції про здійснення такої операції — один для клієнта, один для зберігання в банку. Надалі банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінну операцію не лише в паперовій формі, а і в електронному виді. Відповідно банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформлювати клієнту паперовий документ.

У свою чергу, інші фінансові установи, що здійснюють обмін валют, наразі зобов’язані оформлювати два паперові примірника квитанції та два паперових розрахункових документа, що друкується реєстратором розрахункових операцій (РРО). Надалі вони оформлюватимуть для клієнтів валютно-обмінні операції тільки одним документом — документом, який друкується РРО. Відповідно вони не видаватимуть клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції.

При цьому і банки, і фінансові установи не вимагатимуть підпис клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менша ніж 150 тис. грн.

По-друге, Нацбанк надає змогу банкам та фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

По-третє, у зв’язку із розвитком електронного документообігу та для сприяння розповсюдженню без паперових технологій банки та фінансові установи отримають можливість оформлювати звітну документацію з валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління Нацбанку України № 63 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 07.06.2018 р.

Постанова набирає чинності з 01.07.2018 р.

Для впровадження нових вимог щодо застосування РРО під час проведення обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій та чеків банкомата фінансовим установам надано шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя поточного року вони оформлюватимуть валютно-обмінні операції згідно із порядком, що діяв досі. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть з 01.01.2019 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42