Новини

Презентовано другий законопроект «МаскиШоуСтоп»

14.06.2018 / 15:20
Презентовано другий законопроект «МаскиШоуСтоп»

На засіданні Уряду України міністр юстиції Павло Петренко презентував другий законопроект в рамках ініціативи #МаскиШоуСтоп, покликаний посилити захист підприємців, які постраждали від неправомірних дій правоохоронних органів.

«Сьогодні ми робимо наступний крок у рамках реалізації ініціативи #МаскиШоуСтоп та презентуємо другий законопроект для подальшого захисту українського бізнесу. Він був представлений на Комісії із захисту прав підприємців цього понеділка. В ньому закладено чіткий смисл — персональна відповідальність правоохоронця, який допустив порушення прав підприємця», — зазначив очільник Мін’юсту України.

Міністр зауважив, що нині силові структури працюють за відомим усім принципом, коли колективна відповідальність призводить до того, що відповідального за порушення законів знайти неможливо.

«В новому законопроекті ми запроваджуємо зміну, яка зможе суттєво вплинути на поточний стан справ. Колективну безвідповідальність замінюємо особистою відповідальністю конкретного чиновника, який підписав рішення, що призвело до порушення прав чи нанесення збитків підприємцям», — наголосив міністр.

За його словами, притягнення порушників до відповідальності буде проходити за простою й логічною процедурою, яка нараховує чотири кроки: скарга підприємця чи особи на дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, рішення суду про задоволення скарги (у ньому зазначається обов’язковість службового розслідування), безпосередньо службове розслідування, матеріальне або дисциплінарне стягнення.

«Це простий механізм, завдяки якому чиновник кілька разів подумає перед тим, як виносити неправомірне рішення», — додав Павло Петренко.

Ще однією новацією, яка захистить права підприємців, є норма про те, що конкретний слідчий або прокурор може бути притягнутий до відповідальності незалежно від закінчення терміну притягнення до дисциплінарної відповідальності, наголосив міністр. Крім того, держава гарантує постраждалій особі відшкодування збитків у разі кримінального порушення або дисциплінарного проступку з боку слідчого або прокурора.

Інша новація — у разі явних порушень з боку слідчого чи прокурора, наприклад, помилково прийшли не на те підприємство чи повторно порушили справу за аналогічною фабулою, потерпілий зможе оскаржити незаконні дії у суді.

«Запропонований законопроект також надає право учасникам кримінального провадження заявляти клопотання про закриття кримінального провадження, якщо буде очевидне затягування строків розслідування з боку слідчих чи прокурорів», — зазначив міністр.

Мін’юст України

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42