Новини

Премію нараховано в місяці відпустки за свій рахунок: чи включати її до розрахунку відпускних

15.06.2018 / 12:00
Премію нараховано в місяці відпустки за свій рахунок: чи включати її до розрахунку відпускних

Обчислення відпускних згідно з п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабміну України від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок) провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.

Відповідно до п. 3 Порядку при обчисленні відпускних включаються, зокрема, премії, які не носять разового характеру. Премії включаються до заробітку того місяця, на який вони припадають згідно із розрахунковою відомістю.

Пунктом 7 Порядку визначено, що нарахування виплат за час щорічної відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством (ст. 73 Кодексу законів про працю України). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

При цьому згідно з абзацом шостим п. 2 Порядку час, протягом якого працівники відповідно до чинного законодавства або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.

Таким чином, якщо премію нараховано в місяці, в якому працівник повністю був у відпустці без збереження зарплати, то сума премії та дні, протягом яких працівник перебував у такій відпустці, не враховуватимуться при обчисленні відпускних.

Проте якщо працівникові надавалась відпустка без збереження зарплати меншої тривалості або вона надавалась не з початку місяця і у місяці, в якому працівникові виплачувалась премія є, крім днів відпустки без збереження зарплати, ще хоча б декілька робочих та вихідних днів, то зазначена премія враховуватиметься при обчисленні відпускних.

Лист Мінсоцполітики України від 23.04.2018 р. № 659/0/101-18

 

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42