Новини

Планують запровадити нову систему обліку розрахункових операцій

18.06.2018 / 14:00

Урядове рішення про запровадження нової системи обліку розрахункових операцій – через електронні чеки за допомогою планшетів чи смартфонів допоможе підприємцям зекономити не менше ніж 2,5 млрд грн, які раніше використовувалися на оплату утримання касових апаратів та ведення обліку. Про це розповів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«За три місяці система в пілотному режимі запрацює. Це дасть можливість зменшити витрати підприємців. Раніше 2,5 млрд грн підприємці витрачали на обслуговування апаратів. Ці кошти підуть тепер на розвиток. Це вивільнення інвестиційного ресурсу, — сказав Володимир Гройсман. — І при цьому усувається важель додаткового тиску на бізнес».

Довідково

У червні уряд схвалив опрацьовану з діловими колами ініціативу спрощення застосування РРО, яка дає змогу не тільки зняти додаткові фінансові та часові навантаження на бізнес, а й зробити важливий крок у боротьбі із сірим імпортом, контрабандою та нелегальною торгівлею.

Раніше схема застосування РРО була занадто складною. Вартість ПО для реєстраторів становила від 4 до 20 тис. грн, а щомісячне обслуговування – не менше ніж 200 грн. Підтвердження операції – паперовий чек, який досі вклеюють у касові книги. При цьому потрібні численні заяви, додатки і документи і не менше ніж п’ять днів на оформлення звітів. Не дивно, що за таких умов підприємці нерідко уникали будь-яких реєстрацій, а отже, сплати податків та зборів. Така ситуація, наголошували підприємці, формувала великий дисбаланс між білим та сірим бізнесом.

Нова пропозиція ДФС і уряду – повна протилежність цій системі. Ключова відмінність – онлайн-реєстрація через телефон або планшет, відсутність підтвердних документів, абонентської плати і використання електронного чека з QR-кодом, який автоматично вноситиметься до реєстру, доступного в електронному кабінеті платника податків. Для обробки даних ДФС планує використовувати два незалежні дата-центри, а ПО для них забезпечити за рахунок економії коштів за іншими проектами завдяки використанню системи ProZorro.

Запропонована система застосування РРО легко інтегрується з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами. Представники бізнесу високо оцінили інновацію.

Урядовий портал

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42