Новини

Система автоматичного відшкодування ПДВ показує хороший результат

19.06.2018 / 18:00

«Автоматизована система відшкодування ПДВ ніколи б не запрацювала, якби в цьому не брала участь ДФС України, — заявив в. о. Голови ДФС Мирослав Продан. — Я чітко пам’ятаю кожен день, коли ми запроваджували цей процес. Усе робилося в стінах ДФС, фахівці, які були залучені, знаходилися в ДФС. Це знають усі, хто був задіяний в цьому».

З його слів, усі спекуляції та дискусії щодо того, що «систему можна відмінити, відмотати, ліквідувати тощо», є абсолютно безпідставними. Адже зробити таке неможливо ані процедурно, оскільки це — програмний продукт, ані політично, адже система показує ефективність.

«Сьогодні немає необхідності це робити — ми вийшли на той формат, що 93 % від заявлених до відшкодування сум отримуються автоматично, що дає змогу нашим платникам оперативно поповнювати свої обігові кошти і декларувати прибутки на зміну збиткам або нульовим деклараціям, які були до цього попередньо», — наголосив очільник ДФС.

Нині система працює успішно, що підтверджено і позитивною оцінкою місії TADAT Міжнародного валютного фонду.

«Сьогодні ми вибудували систему адміністрування ПДВ, систему СМКОР, яка в автоматичному режимі реєструє податкові накладні, а електронне відшкодування замкнуло повний цикл на будь-яких можливих зловживаннях з ПДВ. Більше того, ми зараз моделюємо, що якщо правильно адмініструвати, правильно відшкодовувати, то в подальшому, в принципі, не буде що перевіряти. Якщо система і машина це пропустила, то немає ніякої необхідності в перевірці», — розповів Мирослав Продан.

Загалом у ДФС значну увагу приділяють переведенню всіх процесів між платниками податків та працівниками служби в режим он-лайн. Адже, на думку керівника відомства, унеможливлення будь-якого контакту і є запорукою уникнення корупційних складових. ДФС запроваджує фактично100-відсоткову електронізацію всіх процесів.

У митному напрямі для служби абсолютним пріоритетом є система оформлення митних декларацій за принципом «єдиного вікна», яка визнана однією з найуспішніших систем у світі.

«За Кодексом передбачено чотири години на оформлення вантажно-митної декларації. Якщо хтось із контролюючих органів не вклався в цей термін і в нього немає підстав для затягування процедури, декларація закривається автоматично. Це є надзвичайно великим позитивним результатом для митного напряму», — підкреслив Мирослав Продан.

ДФС України

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42