Новини

Контроль за обігом підакцизних товарів пропонують удосконалити

20.06.2018 / 12:00

На офіційному порталі ДФС України оприлюднено законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання існуючих проблемних питань та удосконалення адміністрування акцизного податку».

Документ має на меті створення умов для покращання адміністрування акцизного податку шляхом запровадження відповідного контролю за обігом підакцизних товарів.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу, які встановлюють особливості оподаткування пального, призначеного для цілей авіаційного транспорту, та забезпечать ведення в системі електронного адміністрування реалізації пального окремого обліку реалізації пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для:

  • скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах для потреб населення;
  • пального, яке відвантажується та/або ввозиться для цілей авіаційного транспорту;
  • пального, яке відвантажується відповідно до ст. 229 Кодексу.

Крім того, законопроектом пропонується удосконалити норми Кодексу у частині електронного адміністрування залишку пального, що перейшло у власність до новостворених підприємств, утворених шляхом реорганізації, приєднання, злиття чи перетворення, та визначити процедури анулювання реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального.

Зауваження та пропозиції до зазначеного законопроекту можуть надсилатися упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на такі адреси:

Державна фіскальна служба України — 04655, МПС, м. Київ-53, Львівська площа, 8, е-mail: excise@sfs.gov.ua

Міністерство фінансів України — 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, е-mail: verkholaz@minfin.gov.ua

ДФС України

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42