Новини

Правила організації захисту електронних банківських документів: планують удосконалити

22.06.2018 / 16:20

Нацбанк України має намір модернізувати правила організації захисту електронних банківських документів із використанням засобів захисту інформації регулятора.

Проект відповідних змін до Правил організації захисту електронних банківських документів із використанням засобів захисту інформації Нацбанку регулятор оприлюднив для громадського обговорення.

Документ розроблено з метою удосконалення та модернізації вимог до використання та зберігання засобів криптографічного захисту інформації Нацбанку банками та небанківськими установами в Україні, які використовують такі засоби.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 7 Закону України «Про Національний банк України» і ст. 10 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» особливості захисту інформації в системах, які забезпечують банківську діяльність, установлюються Нацбанком.

Зокрема, цим документом врегульовується використання програмно-апаратного модуля генерації ключів та передбачено застосування як носіїв ключів криптографічного захисту інформації Нацбанку виключно захищених носіїв інформації, що дасть змогу:

  • оптимізувати та осучаснити норми Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Нацбанку України (зокрема, у частині ведення діловодства (обліку), обладнання приміщень технічними засобами охорони тощо);
  • знизити ризики інформаційної безпеки під час управління ключовими даними у банках та небанківських установах в Україні, що використовують засоби захисту інформації Нацбанку.

Аналіз регуляторного впливу проекту.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 22.07.2018 р. на поштову або електронну адресу Нацбанку України.

Поштова адреса: 01601 м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент безпеки.

Електронна адреса: 22SPRA@U1H0.