Новини

Посилений контроль на митниці не впливатиме на законослухняний бізнес

23.06.2018 / 11:30

Законослухняний бізнес не повинен страждати від посиленого контролю на митниці в рамках боротьби з контрабандою, заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і анонсував створення урядової «гарячої лінії» для ефективного обміну інформацією з підприємцями.

«У мене відбулася зустріч із міністром внутрішніх справ і бізнес-асоціаціями. Домовилися повністю координувати зусилля. «Білий» і прозорий бізнес не повинен постраждати від цього», — сказав Прем’єр у ході селекторної наради з питань ситуації на кордоні й припинення контрабандних схем у четвер у Києві.

В. Гройсман підкреслив, що упродовж кількох тижнів дії посиленого контролю буде напрацьовано ефективний обмін інформацією з бізнесом. Зокрема, буде введена урядова «гаряча лінія».

«Це не разова акція... Ми поліпшуватимемо систему боротьби з контрабандою, будемо прислухатися до правоохоронної системи й бізнес-асоціацій, щоб механізми боротьби були більш ефективними», — підкреслив Прем’єр.

 Як повідомлялося, Уряд в 2016 р. створив міжвідомчий цільовий центр і 20 мобільних груп по чотири — п’ять співробітників (т. зв. «чорну сотню») для запобігання й виявлення фактів порушень на митниці. Ці групи складалися із представників ДФС, Держприкордонслужби, Національної поліції.

Проте 20.06.2018 г. Кабінет Міністрів України скасував «чорну сотню» по боротьбі з контрабандою й корупцією на митниці. Водночас 20 червня Кабінет Міністрів підтримав план дій з посиленої боротьби з контрабандою й дозволив поліцейським цілодобово контролювати митників. Прем’єр також пообіцяв зруйнувати «сірі» схеми на митниці й жорстоко карати порушників.

Крім того, Кабінет Міністрів має намір ініціювати кримінальну відповідальність за контрабанду через держкордон України.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42