Новини

Названо умови ефективної боротьби з контрабандою

27.06.2018 / 17:00

Для забезпечення контролю та допомоги громадськості у боротьбі з контрабандою ДФС України готова у межах законодавства відкрити митні базі. Це питання, за словами в. о. голови ДФС Мирослава Продана, було предметом дискусії на останній зустрічі в МВС України.

«Сьогодні ДФС України абсолютно готова до таких процесів за умови, що ми не будемо публікувати назви суб’єктів господарювання, які безпосередньо здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, оскільки це є комерційною таємницею. Я вже дав відповідні доручення, і фіскальна служба розробляє механізм, в який спосіб це зробити», — зазначив очільник ДФС України.

Щодо заходів ДФС у боротьбі з контрабандою у податковому напрямі Мирослав Продан повідомив, що завдяки роботі Електронного кабінету платника фактично 90 % усіх взаємовідносин між фіскальною службою і бізнесом переведено в режим онлайн, впроваджено абсолютно прозорий процес електронного адміністрування та відшкодування ПДВ тощо.

На митниці для максимальної мінімізації контактів між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності і безпосередньо митниками запроваджено оформлення товарів за принципом «єдиного вікна». «За цим принципом сьогодні оформлюються 83 % митних декларацій. Система наразі доопрацьовується ДФС і найближчим часом планується стовідсоткове оформлення декларацій за принципом «єдиного вікна», — повідомив очільник ДФС.

Акцент у роботі ДФС щодо протидії митним правопорушенням зроблено на аналітичну складову — на українській митниці працює ризик-орієнтована система. Але питання контрабанди стосується не тільки  пунктів пропуску, оскільки товари часто нелегально перевозяться поза зоною митного контролю, і тут вже потрібна допомога Нацполіції. Як зазначив Мирослав Продан, ввезення товарів без сплати митних платежів дуже негативно впливає на чесний бізнес, який функціонує в Україні, і тому сьогодні необхідний комплекс спільних заходів правоохоронних органів для ефективної боротьби з контрабандою.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42