Новини

Відсутні відомості про адресу електронної пошти в ЄДР: чи приймуть заяву до договору про визнання електронних документів

02.07.2018 / 12:30

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками податків відповідно до норм законів України від 22.05.2003 р. № 851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг» та № 852-ІV «Про електронний цифровий підпис», Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну України від 06.06.2017 р. № 557 (далі — Порядок № 557), та договору про визнання електронних документів, до якого юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування для набуття статусу суб’єкта електронного документообігу приєднуються на підставі заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів (далі — Заява про приєднання до Договору).

Автор створює Заяву про приєднання до Договору в електронному вигляді. Усі реквізити Заяви про приєднання до Договору обов’язкові для заповнення, в тому числі і електронна адреса платника. У випадку їх відсутності Заява про приєднання до Договору до розгляду не приймається, формується перша квитанція із зазначенням причини неприйняття та надсилається автору.

Згідно з п. 2 розділу І Порядку № 557, електронна адреса автора — адреса електронної пошти (e-mail) — запис, що складається з ідентифікатора, позначки «@» та доменного імені, що ідентифікує поштову скриньку автора, яка використовується автором для листування з контролюючими органами та повідомляється шляхом внесення адреси електронної пошти до облікових даних автора.

Разом з тим відповідно до ст. 9 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) містяться, крім інших, відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу — підприємця щодо інформації для здійснення зв’язку: телефон, адреса електронної пошти.

У разі відсутності відомостей про адресу електронної пошти платника в ЄДР, платник може зазначити в Заяві про приєднання до Договору адресу електронної пошти, яка буде ним використовуватися для листування з контролюючими органами.

ЗІР 135.03