Новини

Як здійснюватимуться трудові перевірки

03.07.2018 / 18:30
Як здійснюватимуться трудові перевірки

25.06.2018 р. Держпраці України оприлюднено на своєму офіційному сайті проект наказу Мінсоцполітики, згідно з яким будуть внесені зміни до Наказу Мінсоцполітики № 437, яким наразі затверджено Порядок взаємодії Держпраці з центрами зайнятості під час трудових перевірок.

Отже, тепер центри зайнятості допомагатимуть інформацією для таких перевірок не лише Держпраці, а й органам місцевого самоврядування. Нагадаємо, що з 2017 р. функції та права інспекторів з праці виконують і уповноважені на це працівники органів місцевого самоврядування.

Завдяки змінам місцеві органи влади отримуватимуть необхідну інформацію для проведення перевірок з питань зайнятості на рівні Держпраці. А за результатами перевірок вони повинні будуть надавати відповідну інформацію центрам зайнятості.

При цьому центр зайнятості надаватиме не тільки інформацію щодо посередників та роботодавців, якими прийнято рішення про відмову в наданні дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, та/або закінчення терміну дії дозволів або їх анульовання. А ще звітуватиме щодо роботодавців, яким у звітному кварталі було надано дозволи та у яких вже закінчився термін дії. Тож у інспекторів з праці буде більше інформації для перевірки роботодавців щодо працевлаштування іноземців.

Нагадаємо, згідно з частиною п’ятою ст. 53 Закону про зайнятість встановлено види штрафів щодо застосування праці іноземців без дозволу. Зокрема:

  • праця іноземця на умовах трудового або іншого договору без дозволу на застосування його праці або особи без громадянства, тягне за собою штраф за кожну особу — 20 мінімальних зарплат (у 2018 р. — 74 460 грн);
  • за працю на інших умовах, ніж за дозволом, або іншим роботодавцем карається штрафом за кожну особу — 10 мінімальних зарплат (у 2018 р. — 37 230 грн).

Ці штрафи накладає Держпраці та місцеві органи влади при проведенні своїх перевірок, але сплачувати їх роботодавці зобов’язані на рахунки Фонду безробіття.

Орган, що провів перевірку, надаватиме центрам зайнятості інформацію як повний перелік документів справи про накладення штрафів із зазначенням кількості аркушів кожного окремого документа, ПІБ перевіряючого.

Наразі такі документи повинні надавати лише фахівці Держпраці. Після змін місцеві органи влади, які перевіряють з питань зайнятості, уповноважать також надавати відповідну інформацію до центрів зайнятості.

Головне управління Держпраці у Херсонській області

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42