Новини

Документи, які набрали чинності сьогодні (04.07.2018 р.)

04.07.2018 / 15:20
Документи, які набрали чинності сьогодні (04.07.2018 р.)

З 04.07.2018 р. набрали чинності закони України від 19.06.2018 р. № 2463-VIII «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відносин, пов’язаних із здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» і від 19.06.2018 р. № 2464-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо уточнення деяких положень».

Змінами, зокрема, передбачено, що тимчасово, на період проведення АТО та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил (далі — ООС), звільняються від оподаткування ввізним митом / ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України окремих спеціальних засобів індивідуального захисту, а також лікарських засобів та медичних виробів.

Передбачено, що зазначені зміни застосовуються до податкових періодів починаючи з 01.05.2018 р.

З 04.07.2018 р. набрав чинності наказ спільний Міню’сту України та МВС України від 14.06.2018 р. № 1843/5/507, яким затверджено Порядок інформаційної взаємодії Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру.

Порядок визначає процедуру інформаційної взаємодії Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі — Реєстр) та Єдиного державного демографічного реєстру шляхом доступу до відомостей Реєстру та Єдиного державного демографічного реєстру про народження особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, у тому числі з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсними та знищення передбачених Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» документів (далі — інформаційна взаємодія).

Інформаційна взаємодія здійснюється з використанням даних Реєстру та Єдиного державного демографічного реєстру, які містять конфіденційну інформацію про фізичну особу, на центральному рівні в електронному вигляді інформаційно-телекомунікаційними засобами із застосуванням засобів технічного та криптографічного захисту інформації з дотриманням вимог Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».

Електронні дані повинні містити інформацію з Реєстру, актуальну на дату передання відповіді на запит.