Новини

Cоцзахист осіб, які доглядають за окремими категоріями хворих дітей, поліпшать

04.07.2018 / 17:15

03.07.2018 р. Верховна Рада України підтримала надання державної допомоги дітям з низкою захворювань, не визнаних дітьми з інвалідністю, однак які потребують ретельної опіки.

Закон вносить зміни до низки законів, зокрема до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Закон передбачає виділення допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфа-захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, ДЦП, з важкими психічними розладами, цукровим діабетом I типу, гострим або хронічним захворюванням нирок IV ступеня, або якщо дитина дістала важку травму, потребує трансплантації органу, паліативної допомоги, але не визнана в установленому порядку дитиною з інвалідністю.

Таку допомогу надаватимуть у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Право на неї матиме один з батьків, усиновителів або опікун, який постійно проживає і доглядає за дитиною, хворим на один або кілька видів таких захворювань.

Закон передбачає, що перелік важких захворювань, травм, станів, які дають право працівнику на отримання відпустки без збереження заробітної плати на дитину, у якої не встановлено інвалідність, затверджує Кабінет Міністрів України.

Водночас у Законі України «Про відпустки» пропонується передбачити, що батькам, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, визначено відпустку без збереження заробітної плати до досягнення дитиною 16- або 18-річного віку залежно від захворювання.

Згідно зі змінами, затвердженими до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», батьки, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, вважатимуться платниками єдиного внеску.

Закон набирає чинності з 01.01.2019 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42