Новини

Яке покарання запровадять для неплатників аліментів

05.07.2018 / 11:00

03.07.2018 р. Верховною Радою України прийнято законопроект від 19.04.2018 р. № 8296, яким вносяться зміни до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання.

Зокрема, документами передбачено посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

Міністр юстиції Павло Петренко зауважив, що прийняті законопроекти не лише посилюють відповідальність неплатників аліментів, а й гарантують гідне фінансове утримання дітей, які проживають в неповних сім’ях.

Він також повідомив, що підтримані депутатами закони запроваджують систему мотивації батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки та вкладають кошти у розвиток власних дітей. Для таких батьків, зокрема, передбачені податкові пільги та інші преференції.

Cеред новацій також:

  • система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20 % до 50 % від суми боргу в разі його накопичення більше одного року;
  • система автоматизованого арешту коштів боржників;
  • притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт;
  • обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів;
  • українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше шести місяців;
  • звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців;
  • застосування обмежень першого пакета до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям уже після того, коли борг перевищить суму за три місяці.