Новини

Кожний державний банк матиме наглядову раду

05.07.2018 / 17:20

05.07.2018 р. Верховною Радою України прийнято за основу та в цілому законопроект від 04.07.2018 р. № 8331-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні».

«Цей Закон гарантуватиме реалізацію стратегії розвитку державних банків та одночасно забезпечить відповідність корпоративного управління в державних банках міжнародним стандартам. Це зробить державні банки конкурентоздатними по відношенню до приватних фінансових інститутів», — зауважив Голова Національного банку Яків Смолій.

Зокрема, прийнятий законопроект здійснює докорінний перегляд принципів та механізмів корпоративного управління державними банками: буде запроваджено обов’язковий інститут незалежних наглядових рад для державних банків. Це забезпечить ізольованість від політичного впливу системи управління діяльністю державних банків, а також сприятиме підвищенню конкурентоспроможності та ефективності діяльності державних банків.

Згідно з прийнятим законопроектом на державні банки чекають такі нововведення:

  • кожний державний банк матиме наглядову раду, що складатиметься з дев’яти членів; із них шість членів — незалежні, а три — представники держави пропорційно від Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України;
  • визначено перелік критеріїв, яким повинні відповідати незалежні члени наглядової ради та представники держави;
  • претенденти на ці посади визначаються шляхом конкурсного відбору;
  • акціонер не має права приймати рішення щодо питань, які належать до компетенції наглядової ради;
  • члени наглядової ради виконуватимуть свої функції на платній основі;
  • строк повноважень членів наглядової ради — три роки;
  • передбачено кримінальну відповідальність за незаконне втручання в діяльність посадових осіб державного банку.