Новини

Україна та Італія домовилися про співпрацю у митній сфері

09.07.2018 / 10:20

ДФС України та Агентство митниці та монополій (АММ) Італійської Республіки від попередніх домовленостей, які були досягнуті керівниками обох відомств Мирославом Проданом і Джованні Кеслером у середині травня в Римі, перейшли до активної фази взаємодії.

05.07.2018 р. у Кишиневі (Молдова) в. о. Голови ДФС та генеральний директор АММ підписали низку двосторонніх заяв, які стимулюватимуть українську та італійську сторони до спільної роботи у правоохоронній сфері.

Мирослав Продан і Джованні Кеслер домовились про співпрацю у таких напрямах:

налагодження обміну інформацією при переміщенні підакцизних товарів;

обмін оперативною попереджувальною інформацією про можливі порушення митного законодавства відносно товарів, у першу чергу, тих, що переміщуються авіаційним транспортом;

проведення, з можливим залученням EUBAM та OLAF, спільних спеціальних операцій у правоохоронній сфері, зокрема, спрямованих на протидію контрабанді підакцизних товарів, наркотиків та прекурсорів, зброї.

За словами очільника ДФС, правоохоронний блок є основним напрямом України та Італії у митній сфері.

«Прем’єр-міністр та Уряд приділяє велику увагу посиленню протидії митним правопорушенням. Контрабанда товарів суттєво впливає на бізнес-середовище в Україні, коли українській продукції важко конкурувати з товарами, що ввезені контрабандним шляхом без сплати необхідних мит і зборів. Відповідно страждають українські виробники, скорочуються робочі місця та знижуються надходження до бюджету», — зазначив Мирослав Продан.

Він додав, що саме тому цього тижня Кабінет Міністрів вніс до парламенту законопроект, яким передбачено кримінальну відповідальність за переміщення товарів через кордон поза митним контролем у великих розмірах.

Про актуальність цієї міри свідчать факти. Тільки з початку 2018 р. відкрито 18,5 тис. проваджень про порушення митних правил на суму близько 40 млн доларів.

А оскільки Італія входить в ТОП-5 країн — найбільших торговельних партнерів України (товарообіг за 5 місяців 2018 р. — 1,9 млрд доларів, що на 24 % більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року), — то взаємодія у правоохоронній сфері надзвичайно важлива. Зокрема,  йдеться про інформування митних підрозділів ДФС щодо зовнішньоекономічних операцій та забезпечення дотримання законодавства.

Наприклад, з початку 2018 р. до митної адміністрації Італії направлено 20 запитів про взаємну адміністративну допомогу у проведенні перевірок та розслідувань. За результатами 10 відповідей встановлено дев’ять фактів порушень митного законодавства по незаконному переміщенню товарів вартістю понад 10,5 млн грн.

Крім того, Мирослав Продан і Джованні Кеслер домовились про обмін досвідом щодо спрощення та прискорення митних процедур у морських портах, у тому числі із застосуванням технічних засобів митного контролю, включно із скануючими системами.

Також у планах співробітництва між ДФС та АММ — обмін досвідом із застосуванням автоматизованого аналізу та управління ризиками, електронних сервісів, що є важливою складовою для забезпечення безпеки міжнародного ланцюга поставок товарів, спрощення та прискорення процедури торгівлі.

Крім того, погодилися зміцнювати взаємодію в сфері митних експертиз для ознайомлення українських фахівців з підходами щодо ідентифікації та визначення фальсифікації алкогольних напоїв під час здійснення митних процедур, а також досвідом досліджень деяких груп товарів — тютюнових виробів, меблевих тканин, взуття, хутра та виробів з нього. Зокрема, спеціалістам департаменту податкових та митних експертиз ДФС цінним би був досвід у застосуванні підходів та методик досліджень, які використовують митні лабораторії Італії (АММ має 15 хімічних лабораторій), що входять до Європейської мережі митних лабораторій CLEN.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Гарячі лінії»

Дата: 14 грудня, Пʼятниця
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42