Новини

«Найпопулярніші» порушення, виявлені під час перевірок фізичних осіб

10.07.2018 / 09:00
«Найпопулярніші» порушення, виявлені під час перевірок фізичних осіб

Зволікання громадянами із декларуванням своїх доходів

За зволікання із декларуванням своїх доходів два киянина поплатилися великими штрафами.

Так, двом фізичним особам у м. Києві у 2015 р. банки-кредитори анулювали борг на загальну суму майже 30 млн грн.

Впродовж 2016 — 2018 рр. ці фізичні особи не виконали свій обов’язок задекларувати доходи, отримані у вигляді додаткового блага внаслідок прощення банками основної суми боргу, та сплатити відповідні податки.

Результати перевірок показали, що сума бюджетних втрат становить 4,8 млн грн, за що нараховано штрафні санкції у розмірі 1,2 млн грн.

Ухиляння від сплати податків при виплаті заробітної плати

Завдяки ефективним контрольно-перевірочним заходам підрозділів податків і зборів з фізичних осіб фіскальних служб Донецької, Вінницької, Тернопільської та Чернівецької областей викрито боржників, які впродовж кількох років ухилялися від перерахування до бюджету податків, утриманих під час нарахування і виплати заробітної плати працівникам.

Так, якісний ризико-орієнтований підхід до формування плану-графіка проведення документальних перевірок на 2018 р. дав позитивні результати, а бюджети зазначених регіонів збагатяться на додаткові 11 млн грн.

Зокрема, документальними перевірками зафіксовано факти тривалої затримки шести підприємствами внесення на бюджетні рахунки утриманих із фонду заробітної плати податку на доходи фізичних осіб в сумі 7,2 млн грн, ЄСВ — 3,6 млн. грн та військового збору у розмірі 0,5 млн грн.

Недотримання умов спрощеної системи оподаткування

Фіскальними службами Вінниччини та Рівненщини виявлено низку недобросовісних фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку, які через зловживання правилами застосування спрощеної системи оподаткування попали у списки боржників.

Серед таких зловживань — перевищення граничного обсягу доходу, встановленого для ІІІ групи платників єдиного податку, виявлено у ФОП «О» (вид діяльності — лісопильне та стругальне виробництво), ФОП «О» (вид діяльності — оптова торгівля), ФОП «Р» та ФОП «Ю» (вид діяльності — вантажні перевезення).

Водночас здійснення забороненого виду діяльності допущено підприємцем м. Києва (ФОП «О»), який перебуваючи на ІІ групі єдиного податку, систематично надавав послуги юридичним особам, які не є платниками єдиного податку.

Зібрані у ході перевірок матеріали (договори, банківські документи, пояснення контрагентів та ін.) засвідчили правильність відбору платників податків до плану-графіка проведення документальних перевірок.

У зв’язку з анулюванням цим суб’єктам господарювання реєстрації платником єдиного податку визначено грошових зобов’язань на загальну суму 5,4 млн грн.

Приховування доходів, що надійшли на розрахункові рахунки

Під час проведення документальної перевірки, призначеної у рамках кримінального провадження, ревізорами ГУ ДФС у Київській області встановлено, що громадянин «О», діючи за попередньою змовою із спільниками, здійснював фінансові операції, пов’язані із зарахуванням та перерахуванням безготівкових коштів з/на власні рахунки, відкриті в одному з комерційних банків.

Дані про рух коштів на особистих рахунках фізичної особи «О» свідчать про отримання ним у 2014 — 2016 рр. доходу на загальну суму близько 5 млн грн.

Задекларувати свої доходи «бізнесмен» не поспішав, внаслідок чого отримав акт перевірки та податкові повідомлення-рішення на суму 1,6 млн грн.

Також виявили незадекларовані доходи, що надійшли на «підприємницькі» розрахункові рахунки, посадовці ГУ ДФС у м. Києві під час перевірки фізичних осіб — підприємців «Г», «М» та ГУ ДФС у Рівненській області у ході перевірки підприємця — експортера «В».

Умисне ухилення порушниками від оподаткування доходів призвело до нарахування 2,8 млн грн грошових зобов’язань.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42