Новини

Чи можна отримати дублікат фіскального чека

12.07.2018 / 15:30

Фіскальний касовий чек на товари (послуги) — це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги), який повинен містити, зокрема, порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції (п. 1 та 2 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну України від 21.01.2016 р. № 13).

При цьому суб’єкт господарювання повинен забезпечити щоденне друкування на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальних звітних чеків у разі здійснення розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Відповідно до п. 13 постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. № 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» при формуванні Z-звіту виконуються такі операції:

  • друкування фіскального звітного чека і занесення інформації до фіскальної пам’яті;
  • обнуління регістрів денних підсумків оперативної пам’яті;
  • друкування інформації, що підтверджує обнуління регістрів денних підсумків оперативної пам’яті та дійсність фіскального звітного чека.

Отже, друкування дубліката фіскального касового чека у разі його втрати функціями РРО та нормами чинного законодавства не передбачено, оскільки при друкуванні Z-звіту відбувається обнуління регістрів денних підсумків оперативної пам’яті та даний звіт містить підсумки розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожним зазначеним кодом окремо з моменту програмування товару (послуги) із зазначенням його найменування, реалізованої кількості, літерного позначення ставки ПДВ і загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги).

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Луганській області.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42