Новини

Виправлення помилок у декларації з рентної плати та додатку 5

12.07.2018 / 16:20

Форму податкової декларації з рентної плати (далі — декларація) затверджено наказом Мінфіну України від 17.08.2015 р. № 719.

Невід’ємною частиною декларації є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. Зокрема, розрахунок податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води (далі — розрахунок) здійснюється у додатку 5 декларації (далі — додаток 5).

У декларації та додатках 5 до неї заповнюються всі рядки усіх розділів з урахуванням приміток. При цьому у разі подання декларації та додатків до неї на паперових носіях за відсутності значення рядок прокреслюється, а у разі подання декларації засобами електронного зв’язку — не заповнюється. Вартісні показники розрахунку зазначаються у гривнях з копійками.

Уточнююча декларація подається разом з додатками 5, у яких виявлено помилки, окремо за кожний податковий період.

При цьому у декларації та всіх додатках 5 до неї проставляється позначка «Уточнююча».

Зокрема, у рядках 1.1.1 та 1.2.1 уточнюючої декларації та у рядках 1.1 та 1.2 уточнюючого розрахунку звітний (податковий) період та звітний (податковий) період, що уточнюється, заповнюються однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюється: квартал — І, ІІ, ІІІ, ІV та рік.

За кожним кодом водного об’єкта відповідно до додатка 16 складається окремий додаток 5.

У додатках 5, зокрема, зазначається:

у рядку 13 — податкове зобов’язання за податковий (звітний) квартал;

у рядку 14 — сума податкового зобов’язання, зазначена у рядку 13 додатка 5 раніше поданої декларації, що узгоджується у зв’язку із самостійним виявленням помилки;

у рядку 14.1 — податкове зобов’язання, що збільшується (рядок 13 — рядок 14);

у рядку 14.2 — податкове зобов’язання, що зменшується (рядок 14 — рядок 13);

у рядку 15 — розмір штрафної санкції (десятковим дробом), що застосовується у разі заниження у раніше поданій декларації суми податкових зобов’язань, що самостійно узгоджується платником, визначається згідно з пп. «а» п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу;

у рядку 16 — сума штрафу;

у рядку 17 — сума пені, яка нараховується платником самостійно відповідно до ст. 129 Кодексу.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Тернопільській області.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42