Новини

Пілотний проект Мінсоцполітики «Рука допомоги» діє

13.07.2018 / 15:00

Проект «Рука допомоги» продовжує залучати безробітних малозабезпечених громадян та вимушених переселенців пілотних областей (Львівської, Полтавської та Харківської) до малого підприємництва.

Кількість бажаючих започаткувати власну справу серед членів малозабезпечених сімей та переселенців вже перевищила 600 осіб. З них, станом на 1 липня, 176 осіб вже підготували та захистили бізнес-плани. Загальна сума поворотної фінансової допомоги (мікрокредитів), що була виділена за рішеннями комісій з реалізації проекту, вже сягнула майже 12 млн грн.

Розмір безвідсоткового мікрокредиту на одну особу у 2018 р. складає до 70 тис. грн, залежно від бізнес-плану. На ці кошти купуються матеріали та обладнання для нових підприємців. Усі вони отримували соціальну допомогу і продовжать її отримувати на час участі в проекті «Рука допомоги».

Водночас підприємці-учасники сплачують податки — на сьогодні ті з них, що вже розпочали діяльність та звітували, сплатили до бюджету та Пенсійного фонду майже півмільйона гривень. А дехто, тільки відкривши власну справу, вже встиг стати роботодавцем — всього колишні безробітні створили 23 офіційних робочих місця.

Перші бізнес-плани учасників затверджені комісіями у третьому кварталі 2017 р., усі вони виявилися успішними. Щоквартально учасники проекту звітують перед комісіями про свою підприємницьку діяльність.

З травня 2018 р. участь у проекті можуть брати працюючі підприємства малого та середнього бізнесу. Протягом двох місяців 24 підприємця в трьох пілотних областях підготували та захистили бізнес-плани розширення: держава надасть їм поворотну фінансову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів за умови створення нових робочих місць для учасників проекту або ветеранів АТО, що шукають роботу. Затверджені на 1 липня бізнес-плани передбачають створення 48 нових робочих місць.

Для тих учасників, які не бачать себе підприємцями, проект пропонує різноманітні варіанти працевлаштування. Так, 1307 малозабезпечених та внутрішньо переміщених громадян уже знайшли постійну роботу за сприяння центрів зайнятості. Ще понад 750 осіб узяли участь у тимчасових оплачуваних роботах на користь своїх громад.

Довідка
«Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. Як пілот «Рука допомоги» діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 р. — також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей. На сьогодні близько 4,5 тис. громадян подали заявки на участь. Сума мікрокредиту, який може отримати учасник проекту для започаткування власної справи складає до 40 прожиткових мінімумів (у 2018 р. — близько 70 тис. грн). При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох членів малозабезпеченої сім’ї, ВПО або учасників АТО — фінансова допомога стає безповоротною.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42