Новини

Коли декларацію типу «ЕА» не може бути використано

16.07.2018 / 15:00

Згідно з положеннями частини четвертої ст. 259 Митного кодексу (далі — Кодекс) за рішенням органу доходів і зборів, яким оформлена попередня митна декларація, випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму за попередньою митною декларацією, яка містить усю необхідну для цього інформацію, може бути здійснено після переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України без пред’явлення їх цьому органу доходів і зборів.

Подання митниці попередніх митних декларацій з обсягом даних, необхідним для випуску товарів у митний режим (далі — декларація типу «ЕА»), здійснюється відповідно до пунктів 3.9, 3.10 Порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.05.2012 р. № 631, з наданням документів та/або відомостей, передбачених частиною третьою ст. 335 Кодексу.

Згідно з частиною восьмою ст. 259 Кодексу попередня митна декларація приймається органом доходів і зборів, якщо її перевіркою встановлено, що вона містить необхідні відомості щодо товару і до неї додано необхідні документи або їх копії, у тому числі у вигляді електронного документа. У разі відсутності на момент подання попередньої митної декларації оригіналів документів дозволяється подання їхніх копій.

При заявленні (декларуванні) країни походження товарів подання оригіналів документів про походження є обов’язковим, зокрема, у разі, коли це передбачено міжнародним договором.

Згідно з п. 3.19 Порядку виконання митних формальностей під час здійснення транзитних переміщень, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.10.2012 р. № 1066, рішення про випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення за декларацією типу «ЕА» без пред’явлення їх митниці призначення вноситься уповноваженою посадовою особою митниці призначення до Єдиної автоматизованої інформаційної системи (далі — ЄАІС).

Наявність в ЄАІС рішення митниці призначення про випуск товарів у відповідний митний режим за декларацією типу «ЕА» є підставою для зняття зазначених у витягу з такої декларації товарів, транспортних засобів комерційного призначення з контролю за переміщенням у митниці відправлення.

Керуючись положеннями Кодексу та особливостями ввезення на митну територію України товарів різними видами транспорту, декларація типу «ЕА» не може бути використана для випуску в митний режим окремих видів товарів без доставки та пред’явлення їх органу доходів і зборів, яким оформлена така попередня митна декларація.

Зазначене вище, зокрема, стосується підакцизних товарів, а також:

  • товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, трубопровідним транспортом, лініями електропередачі;
  • товарів, що під час ввезення на митну територію України декларуються у митні режими, відмінні від імпорту, реімпорту, тимчасового ввезення, переробки на митній території;
  • товарів, задекларованих за однією декларацією типу «ЕА», пропуск яких під час ввезення на митну територію України здійснювався з розбивкою на окремі частини, у тому числі у зв’язку з переміщенням у різних транспортних засобах або контейнерах.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Полтавській області.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42