Новини

З 25 вересня в обігу з’являться «нові» 20 гривень

17.07.2018 / 17:00

Нацбанком України презентовано оновлену банкноту номіналом 20 гривень зразка 2018 р. з оновленим дизайном та удосконаленою системою захисту.

Директор Департаменту грошового обігу Нацбанку України Віктор Зайвенко під час презентації наголосив, що, оновлюючи дизайн та удосконалюючи захист банкнот гривні, Нацбанк прагне до підвищення їх надійності.

Згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти.

Нову банкноту номіналом 20 гривень буде введено в обіг 25.09.2018 р.

Оновлена банкнота номіналом 20 гривень зразка 2018 р. є законним платіжним засобом на території України та обов’язкова до приймання за її номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України.

«Це — третя банкнота в новому банкнотному ряді національної валюти. Вона продовжує оновлення номінального ряду банкнот попереднього зразка, розпочате Нацбанком у 2014 р. для підвищення надійності гривні», — зазначив Віктор Зайвенко.

За його словами, першочергово Нацбанк планує виготовити та ввести в готівковий обіг близько 5 млн штук оновлених банкнот номіналом 20 гривень для подальшого розподілу між банками України, які в свою чергу забезпечать новими банкнотами українців.

Станом на початок липня цього року кількість банкнот номіналом 20 гривень в обігу становила майже 127 млн штук (близько 4,4 % від загальної кількості банкнот у готівковому обігу).

Віктор Зайвенко звернув увагу присутніх, що банкноти зразка 2003 та 2018 років перебуватимуть в обігу одночасно.

Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти попереднього зразка на нові.

Новими банкнотами Нацбанк заміщуватиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти зразка 2003 р.

«Національний банк контролює процес вилучення з обігу зношених банкнот і замінює їх новими. Заміщення зношених банкнот новими – це процес, що відбувається постійно і не завдає незручностей громадянам», — пояснив він.

Загалом у зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Нацбанк щороку вилучає близько 800 млн штук банкнот усіх номіналів. Майже половину з них становлять саме банкноти низьких номіналів від 1 до 20 гривень. Наприклад, торік Нацбанк вилучив з обігу зношених та значно зношених банкнот загальною кількістю 749 млн штук на суму 48 млрд грн, у тому числі банкнот номіналом 20 гривень — 72 млн штук на суму майже 1,5 млрд грн. Це — майже 10 % від загальної кількості вилучених з обігу зношених та значно зношених банкнот.

«Працюючи над створенням нового номінального ряду банкнот, Нацбанк застосовував сучасні та інноваційні технології як у дизайні, так і в системі захисту. Ми переконані, що українці з прихильністю поставляться до оновленої 20-гривневої банкноти і їм сподобається нове покоління банкнот національної грошової одиниці», — підсумував директор Департаменту грошового обігу Нацбанку України Віктор Зайвенко.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42