Новини

Як протидіятимуть ухилянням від сплати митних платежів

18.07.2018 / 12:15

ДФС України та Нацполіція розробили спільний алгоритм дій для реалізації експерименту щодо протидії ухиленню від сплати митних платежів.

Механізм містить два блоки: порядок доступу та цілодобового перебування представників МВС у зонах митного контролю (ЗМК) і можливості використання Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор-2006».

Суть першого блоку:

посадові особи державних органів (йдеться про представників Нацполіції) перебувають у зонах митного контролю з дотриманням режиму такої зони та з письмового дозволу начальника митного поста, а в пунктах пропуску через державний кордон — також ще й за погодженням з начальником відповідного органу Держприкордонслужби;

Нацполіція письмово повідомлятиме митниці (за кожною буде закріплений координатор) про наявність оперативної інформації щодо можливих випадків переміщення товарів з порушенням норм законодавства;

підставою для проведення огляду (переогляду) вантажів, транспортних засобів є письмове доручення у рамках кримінального провадження (вичерпний перелік підстав закріплений у постанові Кабміну від 23.05.2012 р. № 467);

при проведенні огляду (переогляду) за ініціативи правоохоронних органів застосовуватимуться засоби фото- та відеофіксації;

в акті про проведення огляду (переогляду) міститимуться дані про осіб, присутніх під час його проведення, та їхні підписи.

Щодо другого блоку алгоритму дій, то між ДФС та МВС буде укладено спільну угоду про надання доступу до Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор-2006».

Крім того, ДФС уже отримала перелік посадових осіб Нацполіції, яким буде надано право перебувати в зонах митного контролю. До кінця тижня цей перелік буде передано до митниць.

Отже, механізмом спільних дій передбачено реагування виключно в рамках чинного законодавства. Дії правоохоронців не перешкоджатимуть митному оформленню та не призведуть до необґрунтованих затримок. Усі рішення будуть спрямовані на виявлення порушень митних правил і контрабанди.

Прес-служба ДФС України

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42