Новини

Новий законопроект: кримінальна відповідальність за контрабанду на кордоні

18.07.2018 / 14:00

Кабінет Міністрів України підготував проект закону, який вводить кримінальну відповідальність за будь-які прояви контрабанди на кордоні та їх сприянню, і готовий вести консультації з Верховною Радою з цього приводу, — повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ми підготували проект закону про введення кримінальної відповідальності. Будемо проводити консультації з Парламентом для того, аби документ удосконалити та прийняти рішення. Наш план та взаємодія будуть набирати обертів», — зауважив Глава Уряду.

Він також висловив сподівання, що ДФС в рамках своїх повноважень так само не припинятиме процесів наведення ладу на кордоні. «Вони (митники) зараз стоять на передовій нашої боротьби і будуть якісно й професійно робити свою справу, не зупинятися у виконанні завдань із детінізації економіки», — наголосив Прем’єр-міністр.

Довідково

У червні поточного року Кабінет Міністрів України спільно з Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро України, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Державною фіскальною службою, Службою безпеки України напрацювали план дій, направлений на ефективну боротьбу з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. Програма отримала назву «Україна без контрабанди». За різними оцінками обсяг контрабанди в України досяг розміру 70 — 100 млрд грн, а за деякими товарними позиціями тіньовий імпорт сягнув 60 — 80 %. Контрабанда стала реальною загрозою не тільки наповненню державного бюджету, а й розвитку цілих галузей національної промисловості.

Коментуючи напрацьовані рішення, Прем’єр-міністр зазначав, що весь силовий блок засвідчив «повну готовність і рішучість до боротьби з контрабандою». «Наше об’єднання дасть можливість жорстко карати всіх тих, хто має відношення до контрабанди. Будемо знищувати тіньові схеми і залучати кожну гривню до бюджету», — наголосив Володимир Гройсман.

Лише за кілька тижнів роботи ініціативи ситуація на митниці змінилася. Відтак щоденне збільшення надходжень до бюджету склало 70 — 80 млн грн. Водночас вартість розмитнення одного контейнера з деяких груп товарів, передусім легкої промисловості, зросла вдвічі.

Одночасно Уряд провів тендер на закупівлю сканерів, які запрацюють на кордоні та дозволять ретельно перевіряти вантажний транспорт майже в автоматичному режимі — з мінімальним втручанням митника. Сканери закуплені з економією коштів: при первинній вартості лота — 1,3 млрд грн остаточна сума покупки склала близько 700 млн грн. Економію забезпечено за рахунок використання можливостей платформи ProZorro.

Окрему увагу урядовці приділяють боротьбі з контрабандою паливно-мастильних матеріалів та бензину, який завозився за тіньовими схемами цілими танкерами. За підрахунками експертів, обсяг такої контрабанди дорівнював вартості побудови системи повітряної оборони на сході держави.

Глава Уряду з цього приводу неодноразово наголошував, що подальше сприяння і «кришування» контрабандних схем — це не просто грабунок держави та її громадян, ускладнення фінансування війська і соціальних програм, а в умовах війни — пряме мародерство.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42