Новини

Що пропонують для здешевлення електроенергії

19.07.2018 / 18:00

Верховною Радою України зареєстровано законопроект від 18.07.2018 р. № 8626, яким вносяться зміни до Податкового кодексу та інших законів щодо здешевлення електроенергії.

Документом пропонується в Податковому кодексі:

  • знизити ставку акцизного податку на електричну енергію з 3,2 % до 0,1 %;
  • визначити в цілях оподаткування принцип справедливого розрахунку фактичної ціни реалізації енергетичного вугілля з метою недопущення використання офшорних компаній для мінімізації нарахувань рентної плати за вугілля;
  • збільшити ставки рентної плати за користування надрами для видобування вугілля до 5 %;
  • звільнити до 01.01.2025 р. від сплати рентної плати шахти, що отримують дотації із державного бюджету (фактично збиткові шахти державної форми власності).

Документом пропонується у Законі України «Про електроенергетику»:

  • визначити формулу розрахунку справедливої ціни на вугілля, що використовується тепловими електростанціями для виробництва електроенергії;
  • встановити, що у разі невстановлення НКРЕКП оптової ціни купівлі електричної енергії, яка поставляється в Оптовий ринок електричної енергії України з інших країн, така ціна буде рівна прогнозній оптовій ринковій ціні, яка діє у відповідний період, але не перевищує середньозважений тариф для енергогенеруючих компаній теплових електростанцій.
  • зобов’язати НКРЕКП у місячний строк установлювати ціну купівлі електричної енергії, яка поставляється в Оптовий ринок електричної енергії України із інших країн.

Мета законопроекту — здешевлення електроенергії для вітчизняних споживачів, а також створення умов для демонополізації ринку, появи конкуренції та здійснення імпорту електричної енергії з країн ЄС.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42