Новини

Обізнаності у земельних правовідносинах сприятиме система безоплатної правової допомоги

20.07.2018 / 17:00

Представництво Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України, Мін’юсту України, державне підприємство «Національні інформаційні системи» та Координаційний центр з надання правової допомоги (далі — КЦ) уклали Меморандум про співпрацю, аби вдосконалити правове врегулювання земельних відносин у межах п’ятирічної Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

«Більшість власників та користувачів землею не знають про свої права у сфері земельних правовідносин, не довіряють існуючим механізмам захисту своїх прав та мають обмежений доступ до правової допомоги. Це заважає посиленню правової спроможності громад та не дає можливості розкрити потенціал для розвитку сільського господарства як джерела економічного зростання та добробуту територіальних громад. Маємо надію, що ця співпраця буде максимально ефективною», — зазначила перший заступник директора КЦ Оксана Василяка.

Сторони укладеного Меморандуму домовилися про співпрацю з метою зростання економічного потенціалу сільськогосподарської галузі України через посилення правової спроможності громад у сфері земельних правовідносин, підвищення рівня правової обізнаності власників та користувачів землею, посилення спроможності працівників системи безоплатної правової допомоги (далі – БПД) (у тому числі працівників єдиного контактного центру системи БПД) та адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу (далі — БВПД) з питань захисту прав у сфері земельних правовідносин.

Для юристів та адвокатів системи БПД важливі спеціалізовані тренінги із земельних питань, що допоможуть краще вирішувати як типові, так і специфічні правові проблеми громадян.

Також це сприятиме створенню та підтримці в актуальному стані правових консультацій у розділі «Земельне право» довідковo-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid».

Організація виїздів працівників місцевих центрів з надання БВПД до населених пунктів (об’єднані територіальні громади та сільські, селищні, міські, районні ради) для надання правових консультацій у сфері земельних правовідносин, проведення правопросвітницьких заходів, друк тематичних буклетів та плакатів мають допомогти жителям сільської місцевості, землевласникам та користувачам та іншим групам людей, пов’язаним зі сферою земельних правовідносин, розібратися у правових питаннях, за потреби — отримати фахову юридичну пораду.

Крім того, співпраця в рамках Меморандуму дасть можливість налагодити комунікацію між громадами, отримати відповіді на актуальні правові питання, напрацювати алгоритми вирішення правових проблем та підготувати для громад спеціалістів у сфері земельних відносин.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42