Новини

Очільник ДФС розповів про роботу відомства

23.07.2018 / 12:00

Про основні досягнення та пріоритети у роботі ДФС України розповів в. о. Голови ДФС Мирослав Продан під час зустрічі з представниками Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України.

Так, вагомих здобутків вдалося досягти у митному напрямі. Ще минулого року розпочато процес технічного переоснащення пунктів пропуску — були закуплені 15 вагових комплексів, що дасть змогу пришвидшити митні процедури та сприятиме протидії незаконному переміщенню товарів. Також завершено перший етап закупівлі стаціонарних скануючих систем — саме на придбання цієї техніки давно очікують українські митники. Планується, що до кінця року 10 сучасних стаціонарних скануючих систем будуть встановлені на пунктах пропуску з найбільшим товаропотоком.

У свою чергу представники Консультативної місії ЄС звернули увагу на важливість посилення правоохоронної складової у роботі митних органів. Зокрема, запропонували свою допомогу в створенні та організації роботи мобільних митних груп.

«На сьогодні українські митники не мають правоохоронної функції на противагу своїм іноземним колегам. Це значно ускладнює роботу з виявлення правопорушень у митній сфері. Саме тому створення мобільних груп, які зможуть працювати поза пунктами пропуску та матимуть відповідні повноваження, допоможе значно посилити протидію контрабанді», — зазначив Мирослав Продан.

За його словами, запуск мобільних груп також передбачений Стратегічними ініціативами розвитку ДФС до 2020 р., однак для реалізації цього необхідно внести законодавчі зміни.

Крім того, очільник ДФС розповів і про позитив у податковій сфері. Зокрема, все більшої популярності серед платників податків набуває Електронний кабінет, в якому реалізовано 100 % послуг для фізичних осіб; до кінця року запланована стовідсоткова реалізація всіх послуг, які надає ДФС юридичним особам.

Важливим позитивом в. о. Голови ДФС назвав врегулювання питання відшкодування ПДВ. Завдяки електронному реєстру відшкодування ПДВ, який функціонує у відкритому режимі, та роботі системи моніторингу ризиків СМКОР на сьогодні 93 % заявленого на відшкодування ПДВ повертається платникам наступного місяця.

Варто зауважити, що останнім часом від бізнесу не було жодних нарікань щодо неповернення ПДВ.

ДФС сьогодні також активно працює над запровадженням електронної акцизної марки для тютюнової та алкогольної продукції. Стартував пілотний проект із застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій. Це спростить та здешевить процес, а також покращить умови ведення господарської діяльності.

Представники Консультативної місії Європейського Союзу, у свою чергу, запевнили очільника ДФС у готовності до співпраці та надання необхідної допомоги для реалізації спільних проектів.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42