Новини

Офіс великих платників отримає ефективний інструмент для запобігання розмиття податкової бази в Україні

23.07.2018 / 15:00

19.07.2018 р. Олександр Лепетюк, заступник начальника Офісу великих платників, зустрівся з представником компанії Bloomberg L.P. Олександром Артьомовим. Домовились, що фахівці міжнародного підрозділу Офісу отримають можливість попрацювати з Терміналом Bloomberg Professional, який надає доступ до поточних та архівних цін на світових біржах і небіржових ринках, до фінансової звітності компаній із 150 країн світу, до системи електронної торгівлі облігаціями та іншими цінними паперами.

Компанія Bloomberg — провідний постачальник фінансової інформації, використання якого рекомендовано Україні як міжнародними експертами, що надають допомогу Україні в частині імплементації BEPS, так і фахівцями провідних консалтингових компаній.

Враховуючи девальвацію гривні, великі платники податків усе частіше почали використовувати фінансові кредити як інструмент для розмиття податкової бази в Україні.

Так, за результатами декларування податку на прибуток за 2017 р. 143 суб’єкти господарювання задекларували збитки, які сформували за рахунок кредитів від пов’язаних осіб — нерезидентів.

Водночас зазначені операції підпадають під контроль трансфертного ціноутворення і в загальному обсязі задекларованих КО за 2016 р. складають 22 %. Переважна більшість (45,6 %) фінансових операцій здійснена з компаніями з Кіпру (13 млрд грн), Німеччини (21,8 % або 6 млрд грн), Британських Віргінських островів (9 % або 2 млрд грн), Китаю (6,8 % або 1 944,3 млн грн), Нідерландів (3,7 % або 1 млрд грн).

Тож наразі фахівці Офісу матимуть ефективний інструмент, за допомогою якого зможуть надати оцінку розміру процентних ставок за кредитами від нерезидентів, у тому числі за якими впродовж багатьох років не відбуваються виплати.

Не залишаться поза увагою й внутрішньогрупові займи.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42