Новини

Переміщення українського капіталу до «низькоподаткових» юрисдикцій контролюватимуть

24.07.2018 / 11:00

23 липня 2018 р. у Лондоні в. о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова підписала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (далі — Багатостороння конвенція MLI).

У чому суть?

Через прогалини та неузгодженості у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов’язань зі сплати податку на прибуток. Таким чином, Україна втрачає надходження до бюджету. Аби уникнути цього, 1 січня 2017 р. Україна приєдналася до Програми розширеного співробітництва в рамках ініціативи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Країни — члени ОЕСР розробили План дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і виведенням прибутку з-під оподаткування (далі — План дій BEPS).

План дій BEPS включає в себе 15 кроків, що покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Обов’язковими до виконання Україною (мінімальний стандарт Плану дії BEPS) є чотири кроки:

крок 5: «Удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями»;

крок 6: «Недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами»;

крок 13: «Рекомендації про документації з трансфертного ціноутворення та розкритті інформації по країнам»;

крок 14 «Удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів».

Перегляд конвенцій з кожною країною окремо, подальше підписання протоколів та їх ратифікація в парламенті є дуже складним і тривалим процесом, який може тривати роками. Саме з метою надання можливості оперативнішого перегляду міжнародних конвенцій і було розроблено 15 крок Плану дій BEPS — MLI.

Підписавши та ратифікувавши Конвенцію MLI, Україна отримує змогу одночасного внесення змін до всіх або деяких чинних Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування. Таким чином, підписавши та ратифікувавши Конвенцію MLI, Україна одночасно виконує також крок 6 та крок 14 Плану дій BEPS.

Що це дасть?

«Імплементація Плану дій BEPS сприятиме гармонізації міжнародних податкових правил із більш як 70 країнами світу та створить більш прозоре податкове середовище. Підписавши конвенцію MLI, ми зможемо внести необхідні зміни до існуючих міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами», — заявила в. о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова під час підписання угоди.

Що далі?

Парламент має ратифікувати Багатосторонню конвенцію MLI.

Конвенція дасть змогу зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій із низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань, що в свою чергу сприятиме збільшенню доходів бюджету.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42