Новини

ФОП іде у декретну відпустку: три сценарії

24.07.2018 / 17:00
ФОП іде у декретну відпустку: три сценарії

1. На період декретної відпустки жінка — ФОП на загальній системі оподаткування без найманих працівників,

  • яка не працює та не отримує дохід (прибуток), сплачуватиме (у 2018 р.) ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць. 09.02.2019 р. ФОП слід подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 р. та Звітність з ЄСВ;
  • яка працює і отримує дохід від підприємницької діяльності, сплачуватиме (у 2018 р.) ПДФО з такого доходу за ставкою 18 %, військовий збір за ставкою 1,5 % та ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць. 09.02.2019 р. ФОП слід подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 р. та Звітність з ЄСВ.

У разі якщо така підприємець припинила діяльність, вона не сплачуватиме ЄСВ, починаючи з місяця, що настає за місяцем проведення державної реєстрації припинення господарської діяльності. Слід пам’ятати, що у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності ФОП зобов’язана подати ліквідаційну декларацію про майновий стан і доходи (протягом 30 календарних днів з дня припинення підприємницької діяльності) та до дати зняття з обліку — звіт з ЄСВ за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались. Сплатити податки та ЄСВ слід також до дати зняття з обліку за останній звітний період і повністю розрахуватись за платежами до бюджету.

2. На період декретної відпустки жінка — ФОП — платник єдиного податку першої  та другої групи (без найманих працівників), яка не працює та/або яка працює і отримує дохід від підприємницької діяльності, сплачуватиме (у 2018 р.) ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць та єдиний податок за ставками, встановленими радами, у межах до 176,20 грн на місяць (перша група) та у межах до 744,60 грн на місяць (друга група). 01.03.2019 р. ФОП слід подати Податкову декларацію платника єдиного податку за 2018 р. та 09.02.2019 р. — Звітність з ЄСВ.

ФОП — платник єдиного податку першої та другої групи (без найманих працівників), яка у період декретної відпустки не працює і не отримує доходів від підприємницької діяльності, сплачуватиме інші суми податків/не платитиме їх взагалі, якщо:

  • перейде на загальну систему оподаткування і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць (див. п. 1);
  • обере третю групу єдиного податку і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць;
  • припинить підприємницьку діяльність (див. п. 1), повністю розрахується по платежах до бюджету, подасть ліквідаційну звітність, зніметься з обліку в ДФС.

У разі якщо така підприємець припинила діяльність, вона не сплачуватиме єдиний податок та ЄСВ, починаючи з місяця, що настає за місяцем проведення державної реєстрації припинення господарської діяльності. Слід пам’ятати, що у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності, ФОП — платник єдиного податку зобов’язана подати ліквідаційну декларацію платника єдиного податку та до дати зняття з обліку звіт з ЄСВ за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались. Сплатити єдиний податок та ЄСВ слід також до дати зняття з обліку за останній звітний період і повністю розрахуватись по платежах до бюджету.

3. На період декретної відпустки жінка — ФОП — платник єдиного податку третьої групи (без найманих працівників), яка не працює та/або яка працює і отримує дохід від підприємницької діяльності сплачуватиме (у 2018 р.) ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць та єдиний податок за ставками 3 % (у разі сплати ПДВ) або 5 %. Податкову декларацію платника єдиного податку слід подавати щокварталу та 09.02.2019 р. ФОП слід подати Звітність з ЄСВ.

Які дії ФОП — платника єдиного податку третьої групи — платника ПДВ:

  • якщо вона не працює і не здійснює оподатковувані операції, ПДВ не сплачується, декларація не подається;
  • якщо вона провадить господарську діяльність та здійснює операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ згідно з розділом V Податкового кодексу, така особа зобов’язана реєструвати податкові накладні, подавати (щомісяця 20 числа, що настає за звітним місяцем, або щокварталу) декларацію з ПДВ та сплачувати цей податок.

ФОП — платник єдиного податку третьої групи (без найманих працівників), яка у період декретної відпустки не працює і не отримує доходів від підприємницької діяльності сплачуватиме інші суми податків/не платитиме їх взагалі, якщо:

  • обере відсоткову ставку 5 % замість 3 %, з анулюванням реєстрації платника ПДВ і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць;
  • перейде на загальну систему оподаткування і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць (див. п. 1);
  • припинить підприємницьку діяльність (див. п. 1), повністю розрахується по платежах до бюджету, подасть ліквідаційну звітність і зніметься з обліку в ДФС

Коротко про сплату податків і звітність ФОП у декретній відпустці

Категорія

Сплата податків, зборів, платежів

Звітність

ПДФО з доходу

Військовий збір

ЄСВ

Єдиний податок

ФОП на загальній системі оподаткування без найманих працівників

18 %

1,5 %

не менше 819,06 грн на місяць

щокварталу

-

по строку

9 лютого року, що настає за звітним

(річна звітність ФОП + звітність з ЄСВ)

ФОП — платник ЄП першої групи

-

-

не менше 819,06 грн на місяць

щокварталу

у межах до176,20 грн.

щомісяця

по строку

1 березня року, що настає за звітним

(річна звітність ФОП) +

9 лютого (звітність з ЄСВ)

ФОП — платник ЄП другої групи

-

-

не менше 819,06 грн на місяць

щокварталу

у межах до 744,60 грн

щомісяця

1 березня року, що настає за звітним

(річна звітність ФОП) +

9 лютого (звітність з ЄСВ)

ФОП — платник ЄП третьої групи

-

-

не менше 819,06 грн на місяць

щокварталу

3 % доходу у разі сплати ПДВ;

5 % доходу у разі включення ПДВ до складу ЄП

Щокварталу (звітність з ЄП) +

щокварталу або щомісяця (декларація з ПДВ)+

9 лютого року, що настає за звітним (річна звітність з ЄСВ)

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Черкаській області.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42