Новини

Змінено правила виїзду дитини за кордон

25.07.2018 / 10:00
Змінено правила виїзду дитини за кордон

У межах ініціативи #ЧужихДітейНеБуває2 Мін’юст розробив наступний пакет законопроектів для захисту прав дітей. 03.07.2018 р. він був прийнятий Верховною Радою України. Цей пакет законопроектів спрямований не лише на посилення відповідальності осіб, котрі ухиляються від сплати аліментів, але й на стимулювання і підтримку тих батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок.

На цьому наголосила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

За її словами, однією з важливих новацій стали зміни правил виїзду дитини за кордон.

«Не новою є ситуація, коли один з батьків не лише не сплачує аліменти, а й шантажує того з батьків, який виховує дитину, вимагає гроші за надання дозволу на виїзд. Тепер той з батьків, з ким проживає дитина, самостійно буде вирішувати питання виїзду дитини за кордон до одного місяця з метою лікування, навчання чи участі дитини в різних змаганнях»,— зазначила Світлана Глущенко.

Вона також детально розповіла про процедури, яких потрібно дотримуватись при виїзді за межі України з дитиною.

Головне, на що слід звернути увагу: один з батьків (мати або батько), який вивозить дитину, обов’язково має повідомити про виїзд рекомендованим листом другого з батьків, що сплачує аліменти.

У листі необхідно зазначити мету виїзду, куди саме їде дитина, а також час, на який дитина залишає територію України.

При перетині кордону необхідні будуть такі документи, як:

  • рішення суду чи органів опіки та піклування, якими визначено місце проживання дитини;
  • документи, що підтверджують мету та терміни виїзду (наприклад, це може бути довідка з медичного або навчального закладу, бронювання квитків тощо).

Дозвіл також не буде потрібний, навіть якщо один з батьків має намір виїхати за кордон більше ніж на один місяць, у разі наявності боргу за аліментами в другого з батьків за чотири місяці або за три місяці, якщо дитина є важкохворою. У такому разі на кордоні необхідно буде надати довідку про заборгованість другого з батьків за сплатою аліментів і за необхідності довідку про хворобу дитини.

Довідку про заборгованість за аліментами можна буде отримати у державного чи приватного виконавця. Якщо ж батько або матір, з якими дитина виїхала за кордон, умисно порушать строк повернення в Україну, то їх буде обмежено в праві самостійного вирішення питання виїзду дитини за кордон протягом одного року та накладено штраф.

«З метою збалансування прав батьків, що не проживають разом з дитиною та не мають боргу по аліментах, законом передбачена можливість їх виїзду з дитиною за кордон. Якщо батько чи матір, які не проживають з дитиною, хочуть виїхати з нею за межі країни – необхідно буде письмово звернутися до іншого з батьків за отриманням нотаріально посвідченої згоди на виїзд», — пояснила заступник Міністра.

Якщо ж такої згоди не буде надано протягом 10 днів, то для вирішення цього питання необхідно буде звернутися до суду. «Відповідно на кордоні потрібно буде пред’явити нотаріально посвідчену згоду або рішення суду, в яких має бути зазначено деталі виїзду (наприклад, країни подорожі, в тому числі транзитні, мету поїздки) та строки повернення до України, а також довідку про відсутність заборгованості по сплаті аліментів», — підсумувала Світлана Глущенко.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42