Новини

Час митного оформлення планують прискорити

26.07.2018 / 12:15

ДФС України зробила крок до приведення процедур митного контролю у відповідність із світовими стандартами. До кінця 2018 р. буде розпочато проект дослідження часу випуску товарів за методикою Всесвітньої митної організації (TimeReleaseStudy Methodology by the World Customs Organization).

Проведення такого дослідження є однією зі Стратегічних ініціатив розвитку ДФС до кінця 2020 р., а також одним із рекомендованих до виконання положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, до якої Україна приєдналась у 2015 р.

Відповідно до Митного кодексу митне оформлення завершується протягом 4 год, але лише з моменту пред'явлення органу доходів і зборів товарів, транспортних засобів (якщо вони підлягають пред'явленню), подання митної декларації та всіх необхідних документів і відомостей. Цей строк може бути перевищений (на що, власне, і скаржиться бізнес) на час виконання відповідних формальностей (наприклад, митні формальності поза місцем розташування органу доходів і зборів; проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб і зразків товарів; подання додаткових документів тощо).

Методика Всесвітньої митної організації щодо дослідження часу випуску товарів (TRS) дає змогу виміряти фактичний час, витрачений на всі ці процеси, з моменту прибуття товару до пункту пропуску до моменту випуску його у вільний обіг, оцінити ефективність абсолютно кожного учасника цього процесу, визначити проблемні питання, що впливають на затримку випуску товару, переглянути бізнес-процеси для вирішення цих проблемних питань, встановити конкретні показники для вимірювання ефективності пропуску товарів.

Основними перевагами цієї методики є:

  • можливість бізнес-спільноті співпрацювати з митними та іншими державними органами для вдосконалення процесів, пов’язаних з митним оформленням товарів;
  • створення більш сприятливих умов для прискорення міжнародного руху вантажів;
  • зниження витрат бізнесу під час переміщення товарів через митний кордон України;
  • покращення прозорості щодо процесу митного оформлення товарів;
  • підвищення можливості для розширення національної продуктивності, що сприяє поліпшенню міжнародної конкурентоспроможності країни на світовому ринку.

Методичну допомогу у впровадженні методики TRS ДФС було надано експертами Всесвітньої митної організації, які провели практичний семінар. Учасники семінару ознайомилися з поточною ситуацією в Україні щодо останніх досягнень та напрямів подальшого розвитку і реформування ДФС, аналізу порядку митного оформлення товарів та досвіду України щодо вимірювання часу випуску товарів.

Наступним кроком буде вивчення необхідності впровадження програмного забезпечення для відстеження часу випуску товарів та оформлення за митними деклараціями (імпорт, експорт, транзит), формування робочих груп, проведення дослідження часу випуску товарів, підготовка пропозицій щодо прискорення часу митного оформлення за митними деклараціями (імпорт, експорт, транзит) тощо.

Наразі митницями ДФС формуються остаточні пропозиції стосовно визначення місць (пунктів пропуску) та створення робочих груп для проведення дослідження часу випуску товарів.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42