Новини

Єдиний державний реєстр лічильників рівня пального: що запропоновано

26.07.2018 / 14:00

На офіційному сайті ДФС України оприлюднено проект наказу Мінфіну України  «Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі».

Норма щодо обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, застосовуватиметься з 01.01.2019 р. 

Для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі мають бути сформовані електронні документи для наповнення Реєстру, що надсилаються розпорядниками акцизних складів одноразово до початку введення в дію Реєстру та в разі зміни такої інформації.

Отже, впровадження та функціонування Реєстру потребує розробки та затвердження відповідних форм.

Проектом наказу, зокрема, передбачено, що електронні форми довідок розробляє адміністратор Реєстру. У форматі даних Реєстру вказано інформацію, яка у ньому міститься, визначено її види, які подаються у вигляді текстових символів, цифрових значень і цифрових форм. У структурі Реєстру зазначено, що він складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються у вигляді вищезгаданих форм довідок.

Довідки подаються окремо про кожен акцизний склад пального та зберігаються протягом усього часу його функціонування та 1095 днів з дати подання останньої Довідки (в день припинення діяльності акцизного складу пального).

Для забезпечення внесення достовірної та неупередженої інформації до Реєстру встановлюється, що довідки по окремих акцизних складах можуть бути основними та коригуючими.  

Так, основна довідка щодо розпорядника акцизного складу  надсилається окремо про кожний акцизний склад пального одноразово до початку введення в дію Реєстру або при створенні нового акцизного складу пального. Коригуючі довідки надсилаються протягом трьох днів з дати зміни/ коригування, наявної в довідках інформації — виявлення помилок/виникнення змін.

Дія проекту наказу поширюватиметься на суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42