Новини

Банки зможуть купувати іноземну валюту за кошти клієнтів

27.07.2018 / 09:00

Нацбанк України запроваджує низку змін до нормативно-правових актів, які розширюють можливості банків з обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також удосконалюють окремі вимоги до торгівлі іноземною валютою.

По-перше, врегульовано питання обміну інформацією про валютні операції клієнта між уповноваженими банками та ліквідаторами банків або юридичними особами, які утворилися в результаті ліквідації банку за рішенням власників, необхідні у випадку переходу клієнта до нового обслуговуючого банку та існування у нього незавершених операцій. Обмін інформацією про незавершені розрахунки клієнта буде здійснюватись на паперовому носії виключно фельдзв’язком, спецзв’язком, поштовим зв’язком (рекомендованим або цінним листом). На сьогодні цей обмін здійснюється лише засобами електронної пошти Нацбанку України.

Водночас на банки покладено обов’язок належним чином здійснювати перевірку достовірності отриманої інформації.

По-друге, банки зможуть купувати іноземну валюту за кошти клієнтів для обміну на іншу іноземну валюту, потрібну для виконання ними зобов’язань за зовнішньоекономічними договорами на міжбанківському валютному ринку та/або на міжнародному валютному ринку, у той час як раніше операція з обміну на іншу іноземну валюту здійснювалася виключно на міжнародному валютному ринку.

Крім того, уточнено формулювання норми, яка регламентує здійснення уповноваженими банками купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард». Уточненням чітко визначено, що банки можуть здійснювати такі операції з клієнтами-резидентами, що є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, та/або з іншими уповноваженими банками.

Зазначені зміни нададуть можливість клієнтам, що раніше обслуговувалися у банках, які наразі ліквідуються/у яких процедура ліквідації вже завершена та у зв’язку з цим не була забезпечена передача необхідної інформації засобами електронної пошти Нацбанку України, купувати та/або перераховувати іноземну валюту, а новим обслуговуючим банкам — здійснювати дієвий контроль за валютними операціями клієнта. Також ці зміни сприятимуть підвищенню ефективності проведення операцій з торгівлі іноземною валютою.

Їх закріплено постановою Правління Нацбанку України № 86 від 24.07.2018 р. «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набирає чинності з 27.07.2018 р.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42