Новини

ТОП порушень під час здійснення перевірок підприємців

27.07.2018 / 13:00
ТОП порушень під час здійснення перевірок підприємців

Під час проведення перевірок фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність, фахівці ДФС виявляють значні факти порушень. Наводимо приклади найчастіших порушень підприємцями податкового законодавства.

Несвоєчасне перераховування до бюджету податку на доходи фізичних осіб

Під час однієї з планових перевірок комунального підприємства Вінниччини ревізорами управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Вінницькій області встановлено несвоєчасне перерахування до бюджету податковим агентом ПДФО у сумі 1,5 млн грн.

Так, з’ясувалося, що протягом 2015 — 2018 рр. підприємство виплачувало доходи фізичним особам, утримувало відповідні податки, однак до бюджету такі суми не скеровувало.

За наслідками перевірки донараховано 2,6 млн грн ПДФО разом із штрафною санкцією. Зазначена сума узгоджена та сплачена у повному обсязі.

Декларування не в повному обсязі доходів від здійснення підприємницької діяльності

Одним із пріоритетних напрямів діяльності підрозділів податків і зборів з фізичних осіб ДФС є контроль за діяльністю самозайнятих осіб, які ймовірно задіяні в схемах ухилення від оподаткування.

Аналіз відомостей інформаційного фонду державного реєстру фізичних осіб про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (за окремими ознаками доходу) свідчить про наявність численних випадків отримання платниками податків — фізичними особами доходів у особливо великих розмірах. При цьому такі доходи не декларуються у повному обсязі та з них не сплачуються до бюджету належні суми податкових платежів.

За підсумками проведених у 2016 — 2018 рр. документальних планових перевірок самозайнятих осіб виявлено розбіжності між самостійно задекларованими та фактично отриманими від податкових агентів доходами від здійснення підприємницької діяльності та недоплату до бюджету податкових платежів у розмірі 283 млн грн.

Мінімізація доходів за рахунок безпідставних витрат

Під час проведення контрольно-перевірочних заходів у межах планових перевірок співробітники підрозділів податків і зборів з фізичних осіб територіальних органів ДФС виявляють факти безпідставного зменшення фізичними особами — підприємцями розміру оподатковуваного доходу за рахунок витрат, які не пов’язані з отриманням доходу.

Так, наприклад, фізичною особою — підприємцем «О» (Дніпропетровська обл.) до складу витрат, які зменшують базу оподатковуваного доходу за 2016 р., було включено оплату логістичних послуг за продукцію, яка не була власністю такого підприємця. На підставі пред’явлених у ході перевірок документів (договорів, актів виконаних робіт, розрахункових документів) з’ясовано, що на момент надання підприємством логістичних послуг фізичній особі — підприємцю «О» фактично товар, відносно якого надавалися такі послуги, вже перебував у власності того самого підприємства, тобто виконавця логістичних послуг, яке водночас є покупцем такої  продукції.

Донарахована сума з урахуванням штрафу (426,5 тис. грн) сплачена підприємцем в повному обсязі.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42