Новини

Документи, які набрали чинності 27.07.2018 р.

27.07.2018 / 14:20
Документи, які набрали чинності 27.07.2018 р.

З 27.07.2018 р. набрала чинності постанова Правління Нацбанку України від 24.07.2018 № 86, якою затверджено низку змін до нормативно-правових актів, що розширюють можливості банків з обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також удосконалюють окремі вимоги до торгівлі іноземною валютою.

Зокрема, завдяки змінам, клієнти, які раніше обслуговувалися у банках, що наразі ліквідуються/у яких процедура ліквідації вже завершена, та у зв’язку з цим не була забезпечена передача необхідної інформації засобами електронної пошти Нацбанку України, матимуть можливість купувати та/або перераховувати іноземну валюту, а нові обслуговуючі банки — здійснювати дієвий контроль за валютними операціями клієнта. Також ці зміни сприятимуть підвищенню ефективності проведення операцій з торгівлі іноземною валютою.

З 27.07.2018 р. набрав чинності наказ Мін’юсту України від 06.07.2018 р. № 2305/5, яким затверджено зміни до низки власних нормативно-правових актів з питань банкрутства. Зокрема, внесено зміни до наказу Мін'юсту від 18.01.2013 р. № 129/5, якими уточнено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) веде і подає звітність як самозайнята особа, що здійснює незалежну професійну діяльність: до контролюючого органу за місцем взяття на облік як платника єдиного внеску — звіт за формою і в строки, встановлені Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; до контролюючого органу за своєю податковою адресою — податкову декларацію в порядку та строки, встановлені законодавством України.

Арбітражний керуючий у разі його призначення розпорядником майна (у випадку тимчасового покладення на розпорядника майна повноваження керівника та виконавчих органів управління боржника), керуючим санацією або ліквідатором на основі даних бухгалтерського обліку підприємства-боржника складає фінансову, податкову та статистичну звітність, звітність щодо страхових внесків у порядку та строки, встановлені законодавством України.

Арбітражний керуючий подає через онлайн-систему електронної звітності арбітражних керуючих обов’язкові відомості (інформацію), необхідні для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України в порядку та строки, встановлені Мін’юстом.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42