Новини

Чи нададуть відпустку, якщо дитина абітурієнт

03.08.2018 / 11:00
Чи нададуть відпустку, якщо дитина абітурієнт

Законодавством передбачено право працівників, які мають дітей-абітурієнтів до 18 років, за бажанням отримати відпустку для супроводження їх до навчального закладу, розташованого в іншій місцевості, та у зворотному напрямку. Ця відпустка може бути як щорічна оплачувана, так і без збереження заробітної плати.

Відповідно до частини восьмої ст. 10 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, за їхнім бажанням надається щорічна відпустка або її частина для супроводження дитини до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямку. Така відпустка надається тривалістю не менш як 12 календарних днів. Важливо, що за наявності двох і більше дітей зазначеного віку щорічна відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини.

Крім того, п. 17 частиною першою ст. 25 Закону передбачено можливість працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, отримати відпустку без збереження заробітної плати. Така відпустка надається в обов’язковому порядку, тобто власник зобов’язаний її надати у час, визначений самим працівником, у межах дії відповідної обставини, яка надає право на отримання відпустки без збереження заробітної плати в обов’язковому порядку (в цьому випадку — це вступ дітей у віці до 18 років до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості). Відпустка надається тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі. За наявності двох і більше дітей зазначеного віку відпустка без збереження заробітної плати надається окремо для супроводження кожної дитини.

Законодавцем також передбачено: навіть коли працівник не «заробив» на відпустку, він усе одно має право її взяти. Це може бути як оплачувана відпустка, так і додаткова відпустка без збереження зарплати.

Суттєве уточнення: форма навчання (денна, заочна, вечірня), на яку вступає дитина, для надання відпустки не має значення.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42