Новини

Як штрафуватимуть за заборгованість по аліментах

06.08.2018 / 18:00
Як штрафуватимуть за заборгованість по аліментах

Однією з новацій другого пакета законів #ЧужихДітейНеБуває, спрямованих на посилення захисту прав дітей та запровадження інституту відповідального батьківства, стало впровадження додаткових штрафних санкцій за заборгованість по аліментах більше одного року. Ці штрафи будуть спрямовані безпосередньо дітям і є своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання ними коштів.

«Якщо у платника аліментів виникає заборгованість в сукупному розмірі більша, ніж сума відповідних платежів за один рік, то на таку особу накладатиметься штраф в розмірі 20 % від заборгованої суми. Якщо ж заборгована сума перевищуватиме в сукупному розмірі суму відповідних платежів за два роки, то в такому разі штраф збільшуватиметься і відповідно становитиме вже 30 % відповідно. У разі заборгованості на суму платежів за три роки штраф зросте до 50 % від суми боргу», — повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

Так, наприклад, якщо особа, що має сплачувати аліменти щомісяця в розмірі 2 000 грн, ухилятиметься від їх сплати протягом одного року, то сума боргу становитиме 24 000 грн. У зв’язку з цим виконавцем на таку особу буде накладено штраф у розмірі 20 % від цієї суми, а саме в розмірі 4 800 грн (24 000/100 × 20% = 4 800 грн). Таким чином, загальна сума, що підлягатиме сплаті на утримання дитини, у разі заборгованості становитиме вже 28 800 грн.

За словами Світлани Глущенко, така система стимулюватиме недобросовісних батьків до виконання їхнього основного обов’язку щодо власної дитини, адже інакше вони отримають негативні фінансові наслідки.

«Я хочу закликати усіх, в кого є заборгованість по аліментах більше року, сплатити борг якнайшвидше, адже після 29 серпня уже доведеться платити більше! Діти повинні своєчасно отримувати кошти для свого повноцінного розвитку. Такого ганебного явища, як борги зі сплати аліментів, взагалі не повинно бути у нашій країні, і державна виконавча служба докладе для цього максимум зусиль», — наголосила заступник Міністра.

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42