Новини

Дохід отримано від надання в оренду рухомого майна: яку ознаку зазначати у формі № 1ДФ

07.08.2018 / 12:20

Відповідно до глави 58 Цивільного кодексу за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ст. 762 глави 58 Цивільного кодексу).

Договір — це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків (ст. 626 глави 52 Цивільного кодексу).

Наявність саме цивільно-правового договору є необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцію.

Таким чином, договори оренди нерухомого (рухомого) майна належать до договорів цивільно-правового характеру.

Водночас предметом договору про надання послуг та договору найму є різні об’єкти цивільних прав. Так, предметом договору найму є неспоживна річ (ст. 760 Цивільного кодексу), а предметом договору про надання послуг є послуга, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності (ст. 901 Цивільного кодексу).

Отже, договір найму (оренди) не може належати до договору про надання послуг.

Таким чином, відповідно до Довідника ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4, суми орендних платежів, які отримуються фізичною особою, відображаються податковим агентом у формі № 1ДФ за ознакою доходу «127» — як виплата інших доходів.

Юридична особа (фізична особа — підприємець) — орендар при виплаті доходу фізичній особі — орендодавцю зобов’язана нарахувати, утримати та сплатити до бюджету ПДФО за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу (18 %) та відобразити цю виплату у формі № 1ДФ за ознакою доходу «127».

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Рівненській області.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42