Новини

Експорт паливної деревини суттєво скоротився

08.08.2018 / 13:30

Можливості для «схемних» оборудок з лісом обмежені ДФС. Завдяки посиленим заходам контролю щодо протидії незаконному вивезенню лісоматеріалів та ухиленню від сплати митних платежів перекрито спроби незаконного експорту з території України.

Про це розповів директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Василь Поїзд.

За його словами, середньодобовий показник оформлення на експорт паливної деревини у липні поточного року зменшився майже вдвічі порівняно з червнем. Так, у червні 2018 р. у середньому протягом доби оформлювалося в режимі експорт понад 2,8 тис. тонн вантажів, у липні цей показник скоротився до 1,5 тис. т, а за період з 23 липня (посилення заходів) по 6 серпня середньодобовий показник склав 0,8 тис. т. Отже, середньодобовий експорт зменшений утричі у порівнянні з червнем.

Варто зазначити, що реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб’єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів допускається за наявності сертифіката про походження. При митному оформленні лісоматеріалів митниці ДФС керуються інформацією щодо стану деревини, яка зазначається у сертифікаті. Але основним ризиком при вивезенні лісоматеріалів є внесення недостовірних відомостей щодо характеристик товару до сертифіката про походження. Йдеться про підміну кодів. Наприклад, ліс кругляк, що заборонений для вивезення, декларується як паливна деревина.

«Ми фіксуємо суттєве скорочення експорту паливної деревини. Якщо у червні було експортовано 84,3 тис. т паливної деревини, то вже у липні ця кількість скоротилася до майже 46 тис. т. Лише за два останні тижні, з 23 липня по 6 серпня, показник експортованої паливної деревини скоротився до 11,2 тис. т. Такий різкий спад свідчить про перекриття каналів нелегального експорту деревини та ефективну роботу ДФС у цьому напрямі. Митниці ДФС і надалі здійснюватимуть усі необхідні заходи контролю, передбачені чинним законодавством, для попередження порушень, пов’язаних з експортом лісоматеріалів», — зазначив Василь Поїзд.

Протягом семи місяців 2018 р. митницями ДФС порушено 45 справ про порушення митних правил на загальну суму близько 40 млн грн. У 2017 р. кількість порушених справ склала 163 на суму 20 млн грн. Застосовано стягнень (штрафів та конфіскацій) на суму 2,6 млн грн.

Прес-служба ДФС України

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42