Новини

Мінекономрозвитку та ОДА планують створити регіональну мережу ЦПП

09.08.2018 / 17:00

Мінекономрозвитку України розпочало роботу з обласними державними адміністраціями щодо імплементації Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва (МСП) в Україні до 2020 р. Так, планується, що міністерство спільно з ОДА створять регіональну мережу центрів підтримки підприємництва (ЦПП).

«Важливо починати перетворювати результати роботи із проектами міжнародної технічної допомоги у сталі інструменти державної політики, адже досі багато проектів у сфері розвитку підприємництва фінансуються за кошти міжнародних донорів. Вкрай важливим є також налагодження зворотного зв’язку з регіонами щодо потреб малих підприємців, що буде запорукою напрацювання дієвих рішень у цьому напрямі», — зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов на зустрічі з представниками ОДА.

Пріоритетними проектами для реалізації Стратегії МСП мають стати, зокрема:

  • створення інформаційного порталу для підприємців на базі офіційного сайту Мінекономрозвитку України;
  • реалізація пілотного проекту із запровадження механізму часткових кредитних гарантій;
  • реалізація пілотного проекту зі створення мережі ЦПП.

Головним питанням зустрічі стала реалізація пілотного проекту зі створення регіональної мережі ЦПП, яка має стати ланкою державної інфраструктури підтримки мікро-, малого бізнесу, а також потенційних підприємців, у тому числі із соціально вразливих груп (ветерани АТО, внутрішньо переміщені особи, молодь). Презентацію концепції ЦПП та інших пріоритетів Мінекономрозвитку України зробив Андрій Слабінський — проектний менеджер Команди підтримки реформ при міністерстві.

Згідно з концепцією ЦПП надаватимуть базовий рівень безкоштовної інформаційної та консультативної підтримки бізнесу з акцентом на наявні можливості: доступні програми підтримки МСП та порядок участі в них, проведення навчальних та інформаційних заходів через мережу закладів-партнерів. Одним з інструментів роботи консультанта ЦПП стануть бізнес-кейси, які вже зараз доступні на платформі ефективного регулювання https://regulation.gov.ua, яку створив Офіс ефективного регулювання за підтримки Мінекономрозвитку України.

Концепція мережі ЦПП багато в чому базується на реальному досвіді ОДА з реалізації проектів підтримки МСП в окремих регіонах України: в Тернопільській, Черкаській, Миколаївській та Чернігівській областях. Так, в Тернопільській області майданчиком для регіонального центру став департамент економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА, а на районному рівні — ЦНАП. У Черкаській та Чернігівських областях підтримка МСП наразі планується на базі агенцій регіонального розвитку, а в Миколаївській — на базі Регіонального фонду підтримки підприємництва.

Крім того, представники проектів міжнародної технічної допомоги розповіли про плани роботи щодо інших важливих та досі нових напрямів розвитку підприємництва в Україні. Так, у рамках зустрічі експерти проектів ПРОМІС та Українського фонду благодійників презентували перспективи розвитку інклюзивного та соціального підприємництва. Проектне бюро GIZ в Україні Програми «Fit for Partnership with Germany» презентувало можливість участі українських підприємців у програмах стажування в Німеччині.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42