Новини

У використанні розділових знаків при маркуванні продукції пропонуються зміни

16.08.2018 / 14:00

Мінекономрозвитку України на офіційному сайті оприлюднено проект наказу «Про внесення зміни до пункту 16 Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин».

Відповідно до п. 16 Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин,  затверджених власним наказом від 04.08.2015 р. № 914 (далі — Правила), у разі коли числове значення величини виражене десятковим числом, як розділовий знак використовується кома. У документації англійською мовою використовується крапка.

В Україні загальноприйнятим є використання коми як розділового знака. Тому п. 16 Правил було викладено саме в такій редакції.

Водночас до Мінекономрозвитку України надходять звернення від суб'єктів господарювання щодо використання як коми, так і крапки при зазначенні величин, виражених десятковим числом, на  маркування продукції українською мовою, оскільки упаковка для міжнародних брендів виробляється на виробничих потужностях у Європейському Союзі на основі єдиного оригінал-макету упаковки для всіх країн ЄС з використанням крапки у десяткових числах.

Враховуючи особливості виробничого процесу, зміна крапки на кому у десяткових числах лише в українському тексті значно ускладнить цей процес, а також призведе до додаткових фінансових витрат, пов’язаних зі зміною дизайну упаковки. Водночас це не вплине на коректність інформації, яку виробники зазначають на упаковці для українських споживачів.

З огляду на викладене Мінекономрозвитку України розроблено вищезазначений проект наказу, який дозволить використання коми або крапки як розділового знаку у разі, коли числове значення величини виражене десятковим числом на маркуванні продукції.