Новини

Україна — Словаччина: на шляху до гармонізації митних процедур

17.08.2018 / 12:40

Взаємодія між ДФС та Фінансовим директоратом Словацької Республіки повинна бути посилена за рахунок гармонізації митних процедур та запровадження спільного контролю на пунктах пропуску. Про це йшлося під час робочої зустрічі в. о. заступника Голови ДФС Віктора Кривіцького, Державного секретаря Фінансового директорату Словацької Республіки Дани Мігер та Посла Словацької Республіки в Україні Марека Шафіна.

«Сьогодні співпраця між Україною та Словаччиною має вийти на новий рівень, особливо у рамках розвитку ініціативи «Новий Шовковий шлях». Для українських та словацьких митників необхідно налагодити дієвий обмін інформацією для упередження нелегального перевезення товарів», — зазначив Віктор Кривіцький.

За його словами, одним із кроків такої співпраці має стати підписання Меморандуму про взаєморозуміння між митними органами двох країн. Документом передбачені такі напрями співробітництва, як: обмін інформацією про зміни в національному законодавстві обох країн, що стосуються митної сфери, оптимізація функціонування пунктів пропуску на українсько-словацькому кордоні, професійна підготовка кадрів.

Особлива увага приділятиметься і питанням протидії митним правопорушенням. Протягом 2018 р. на українсько-словацькій ділянці кордону попереджено 1,1 тис. порушень, пов’язаних із незаконним переміщенням товарів, вартістю 8,4 млн грн.

З незаконного обігу вилучено товарів промислового значення вартістю 0,8 млн грн, продовольчих товарів — 3,7 млн грн, при цьому у 18 випадках це були тютюнові вироби у загальній кількості понад 3,4 млн шт., що більше ніж за увесь 2017 р. (3 млн шт.). Також вилучено транспортних засобів на 2,3 млн грн.

Зацікавленість у підписанні Меморандуму висловили і представники Словацької Республіки, зазначивши, що необхідно обговорити всі питання щодо напрацювання механізму ведення спільного митного контролю фізичних осіб, товарів і транспортних засобів, які переміщуються через спільний кордон. У 2018 р. проводились консультації зі словацькою стороною щодо погодження відповідного проекту Угоди. Йдеться про перспективи введення спільного контролю в діючих пунктах пропуску, зокрема: «Малий Березний — Убля» та майбутніх, будівництво яких заплановане, — «Соломоново — Чиєрна».

Крім того, на порядку денному — налагодження обміну інформацією між ДФС та Фінансовим директоратом Словацької Республіки, що сприятиме скороченню часу на проходження митного контролю, оформленню вантажів та ефективному попередженню незаконного переміщення товарів через українсько-словацький кордон.

Довідково
Протягом січня — липня 2018 р. обсяг товарообігу зі Словаччиною займає 10 місце серед 216 країн — торгових партнерів. Питома вага зовнішньої торгівлі між Україною та Словаччиною в 2018 р. складає 3 % загального товарообігу.

 

Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42