Новини

Страховий випадок у перший день роботи: як обчислити розмір допомоги

20.08.2018 / 11:10

Розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності, а також по вагітності та пологах, якщо страхові випадки настали у перший день роботи, розраховується виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини. Зазначені види допомог здійснюються Фондом соціального страхування України упродовж 10 робочих днів з моменту отримання від роботодавця заяви-розрахунку.

Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266.

«Розмір допомоги від Фонду залежить від базової величини — середньої заробітної плати застрахованого. Для її розрахунку необхідно суму заробітної плати працівника за розрахунковий період (12 календарних місяців) поділити на кількість календарних днів у відповідному періоді, без урахування днів, невідпрацьованих з поважних причин. До таких причин належать тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати. Однак якщо страховий випадок настав у перший день роботи або в розрахунковому періоді заробіток з поважних причин відсутній, сума допомоги обчислюється виходячи із затвердженого посадового окладу, встановленого на день настання страхового випадку», — пояснила заступник директора департаменту страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Ганна Харченко.

Сума допомоги по вагітності та пологах, з тимчасової втрати працездатності у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

Нагадаємо, допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами й становить 100 % середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу.

Водночас розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності залежить від тривалості страхового стажу та становить 50 % середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує трьох років), 60 % (при стажі від трьох до п’яти років), 70 % (від п’яти до восьми років) і 100 % (якщо стаж — понад вісім років або за наявності пільг відповідно до законодавства)

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42