Новини

Стало відомо, куди поділись 37 контейнерів з нерозмитненим Одеською митницею товаром

23.08.2018 / 10:50

Про ситуацію навколо Одеської митниці ДФС, а саме щодо викрадення зі складських приміщень арештованих товарно-матеріальних цінностей — 37 контейнерів з нерозмитненим товаром орієнтовною вартістю 150 млн грн, розповів під час брифінгу в. о. голови ДФС Мирослав Продан.

За його словами, інформація про Одеську митницю, озвучена 21 серпня, потребує уточнення.

«Факт виявлення, арешту і подальших дій щодо пошуку викраденого товару здійснювався і проводився виключно співробітниками Державної фіскальної служби України», — наголосив Мирослав Продан.

Він повідомив, що в ході оперативно-розшукових заходів установлено причетність до викрадення відомої в певних колах групи, до складу якої входить співробітник підрозділу Генеральної прокуратури України, який здійснює нагляд за роботою митниць та останнім часом перебуває на лікарняному.

«Щодо причетності цього співробітника Генеральної прокуратури я неодноразово інформував керівництво Генеральної прокуратури України. З того моменту, коли приступив до виконання своїх обов’язків», — зазначив Мирослав Продан.

За результатами проведених заходів ДФС вдалося виявити та вилучити викрадений товар на різних ринках України, зокрема в Харківській та Одеській областях. Йдеться про тканини, техніку, трактори, запчастини тощо.

За словами начальника Одеської митниці ДФС Олександра Власова, саме співробітниками їх митниці було сформовано відповідні ризики і зазначені контейнери взято на контроль.

«Ще до рішення суду ми вилучили п’ять контейнерів та склали протоколи про порушення митних правил.  Потім за рішенням суду всі 37 контейнерів було заарештовано, та з невідомих причин слідчими прийнято рішення про розміщення їх не на митних складах, а надано на відповідальне зберігання товариству, яке має складські приміщення не у зоні діяльності Одеської митниці», — розповів Олександр Власов.

Враховуючи зазначене, Мирослав Продан дав доручення  підрозділу внутрішньої безпеки центрального апарату ДФС України щодо проведення службового розслідування, а також з метою забезпечення неупередженості дій відсторонив керівника Одеської митниці ДФС Олександра Власова від виконання ним своїх обов’язків на період розслідування.

«Враховуючи те, що в мене є всі підстави стверджувати про причетність до цього злочину співробітників Генеральної прокуратури України, я звертаюсь із заявою до НАБУ про проведення неупередженого розслідування з цього приводу. Всі матеріали, які сьогодні є в розпорядженні ДФС, ми готові надати», — заявив в. о. голови ДФС.

Прес-служба ДФС України

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42