Новини

План дій BEPS буде реалізовано: Мінфін уже створює робочу групу

23.08.2018 / 14:00

При Мінфіні України створюється робоча група з питань реалізації плану протидії стратегіям та практикам розмивання бази оподаткування та виведення прибутків з-під оподаткування (далі — План дій BEPS).

Для забезпечення виконання п. 11 ст. 16 Закону України «Про валюту і валютні операції» та Плану заходів з реалізації Плану дій BEPS створюється робоча група, яка покликана розробити законопроекти, що визначатимуть:

  • правила оподаткування контрольованих іноземних компаній;
  • правила звітності в розрізі країн для міжнародних груп компаній;
  • правила обмеження витрат на фінансові операції з пов’язаними особами;
  • правила оподаткування постійного представництва;
  • заходи щодо запобігання зловживанням у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування;
  • процедуру врегулювання спорів з питань застосування конвенцій про уникнення подвійного оподаткування;
  • впровадження міжнародних стандартів для автоматичного обміну інформацією;
  • внесення змін до Податкового кодексу щодо контролю за трансфертним ціноутворенням (кроки 8, 9, 10, 13 Плану дій BEPS).

«Наша мета — імплементувати мінімальний стандарт Плану дій BEPS, що дасть змогу ефективно протидіяти агресивному податковому плануванню, розмиванню податкової бази і виведенню прибутку з-під оподаткування. План BEPS є єдиними правилами гри, які допомагають боротись зі спекуляціями, а також створюють рівні умови для всіх гравців. Виконання Плану є позитивним сигналом для інвесторів. Це стимулюватиме міжнародну торгівлю та сприятиме зростанню нашої економіки», — зазначив заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

Довідково

Через прогалини та неузгодженості у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов’язань зі сплати податку на прибуток. Таким чином, втрачаються надходження до бюджету. Аби уникнути цього, 1 січня 2017 р. Україна приєдналася до Програми розширеного співробітництва в рамках ініціативи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Країни — члени ОЕСР розробили План дій BEPS, покликаний протидіяти розмиванню бази оподаткування і виведення прибутку з-під оподаткування.

План дій BEPS включає в себе 15 кроків, що охоплюють різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Обов’язковими до виконання Україною (мінімальний стандарт Плану дії BEPS) є чотири кроки:

крок 5: «Удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями»;

крок 6: «Недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами»;

крок 13: «Рекомендації про документації з трансфертного ціноутворення та розкриття інформації по країнах»;

крок 14: «Удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів».

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42