Новини

Система безоплатної правової допомоги працюватиме за єдиними стандартами

28.08.2018 / 18:30

Робоча група Мін’юсту України 20  — 25 серпня працювала над проектом регламенту діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі — БВПД). Документ має визначати єдині вимоги та стандарти роботи кожного центру, аби клієнти системи безоплатної правової допомоги (далі — БПД) були впевнені у якісних правових послугах та належному ставленні.

Йдеться як про загальну організацію роботи центрів з надання БВПД, так і про деталізацію процедур, пов’язаних з наданням правової допомоги та моніторингом її якості, співпрацю з адвокатами та більш широку взаємодію з правничою спільнотою, забезпечення відкритості та прозорості системи тощо.

«Клієнти системи БПД мають бути переконані, що незалежно від того, до якої точки доступу і в якому регіоні вони звернулися, розгляд їхнього звернення відбуватиметься за одними процедурами, унеможливлюючи суб’єктивізм і упередженість», — переконаний директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Законодавство визначає загальні принципи і порядок надання БПД, водночас не деталізує процедури прийняття і виконання рішень про надання такої допомоги, алгоритми дій, форми документів, інструктивні матеріали та механізм взаємодії учасників.

Регламент забезпечить однакові підходи до планування та моніторингу діяльності центрів, розгляду звернень про надання первинної та вторинної правової допомоги, контролю за якістю надання БПД, визначить етичні правила поведінки та відповідальність працівників центрів тощо. Буде уніфіковано окремі специфічні питання та запроваджено новації, зокрема механізм передачі справи клієнта, що слухається в суді іншого регіону, модель peer review (незалежне зовнішнє оцінювання якості надання БВПД), заходи з економії державних ресурсів, взаємодія структурних підрозділів під час прийому клієнтів та скорочення часу для прийняття рішення про надання БПД тощо.

Для фахівців і адвокатів системи регламент посилить увагу до постійного професійного розвитку та обміну кращим досвідом.